Popredná odborníčka o katastrofickom scenári Tour: Bolestivé rozhodnutie, no nie je iná možnosť

Plánová trasa Tour de France 2020
Plánová trasa Tour de France 2020

EDINBURGH - Profesorka z Edinburghskej univerzity a poradkyňa škótskej vlády v čase pandémie koronavírusu Devi Sridharová označila zámer uskutočniť Tour de France v tomto roku za recept na katastrofu. Najprestížnejšie cyklistické preteky sa majú podľa nového termínu začať 29. augusta.

Popredná odborníčka na verejné zdravie varovala, že aj keď preteky možno odštartujú, nemusia ich vôbec dokončiť. Pravdepodobnosť mohutného šírenia vírusu na takomto podujatí je totiž podľa nej veľmi veľká. "Tisíce ľudí z celého sveta, zhromažďujúci sa na jednom mieste a pohybujúci sa z mesta do mesta, práve v takomto prostredí môže vírus rozkvitať," povedala Sridharová v rozhovore pre Cycling News.

Organizátori by podľa rodáčky z Miami mali zvážiť riziká a nielen výhody organizovania pretekov. "Vírus tu je a vráti sa späť. A to aj po tom, keď Francúzsko bude v auguste vyzerať ako krajina, ktorá krízu prekonala. Múdre by bolo preteky pre tento rok zrušiť. Bude to bolestivé rozhodnutie, no nie je iná možnosť," dodala Sridharová.


Tagy: Devi Sridharová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Thibault Camus

DISKUSIA