Šéfka exekutívy West Hamu o reštarte Premier League: Nemôžete robiť vkĺzačku dva metre od protihráča

Radosť hráčov West Hamu Radosť hráčov West Hamu Zdroj: SITA/AP/Leila Coker

LONDÝN - Časový plán pre opätovné spustenie anglickej futbalovej Premier League nie je o nič jasnejší, ako pred mesiacom, keď súťaž prerušili pre šíriaci sa koronavírus. Uviedla to Karren Bradyová, šéfka exekutívy West Hamu United.

Vedenie Premier League po rozhovoroch s 20 ligovými klubmi vyhlásilo, že cieľom je dokončiť túto sezónu, no dodalo, že kým "všetky termíny sú v hypotetickej rovine, vplyv COVID-19 narastá". Podľa Bradyovej je potrebné pred ligovým reštartom najprv zodpovedať niekoľko podstatných otázok ako sú tréning hráčov, prítomnosť polície na zápasoch, testovanie na koronavírus, hygienické a zdravotné protokoly.

"Hráči mali možnosť udržať si v domácich podmienkach kondičku. No pokiaľ budú v platnosti pravidlá o obmedzení sociálnych kontaktov, tak nebude umožnený nácvik niektorých herných činností. Veď nemôžete robiť vkĺzačku dva metre od protihráča. Takže aká bude zápasová pripravenosť hráčov v prípade, že by sa sezóna rozbehla v polovici júna?" napísala Bradyová vo svojom stĺpčeku v denníku The Sun.

Šéfka West Hamu takisto poznamenala, že policajti budú musieť byť prítomní na zápasoch, aj keď sa budú hrať za zatvorenými dverami. "Niektorí fanúšikovia budú chcieť prísť k štadiónu, aj keď ich nepustia na tribúny. Polícia však bude potrebná aj na iných miestach," citovala Bradyovú agentúra AP.

Počet ľudí, ktorí vo Veľkej Británii zomreli na nákazu novým koronavírusom, stúpol v sobotu popoludní na 14.607. V krajine hlásili takmer 110-tisíc ochorení COVID-19.

Viac o téme: West Ham United Karren Bradyová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Leila Coker
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články