VIDEO Sagan prekvapil fanúšikov: Mohli sa opýtať hocičo! Na jednu otázku ešte nevie odpoveď

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Instagram petosagan

MONAKO - Slovenský cyklista Peter Sagan trávi karanténu v Monaku a práve odtiaľ pripravil pre fanúšikov malé prekvapenie. Ako mnohým iným športovcom, aj jemu pomohli sociálne siete.

Cyklistická hviezda spustila na svojom Instagrame živé online vysielanie, počas ktorého Tourminátor priblížil svoju aktuálnu situáciu, náladu a potom bol čas na otázky fanúšikov. Hneď na úvod si všetci mohli všimnúť jeho pozmenený imidž - vyholenú hlavu a zarastenú tvár.

"Každý deň o ôsmej večer môžem vo svojom apartmáne počuť silné trúbenie z prístavu. Ja aj moja rodina sme v poriadku, momentálne sa nachádzam v Monaku. Chýba mi normálny každodenný tréning, ale aj pretekanie. Dostávam cvičenia od svojho trénera a udržiavam sa vo forme v rámci možností. Dúfajme, že sa čoskoro všetko vráti do normálu," povedal na úvod.

Verdikt padne až neskôr

Sagan v rozhovore s fanúšikmi na svojom profile v sobotu večer potvrdil, že sa rozhodne až neskôr, či bude po zmenách termínov Tour de France a Giro d'Italia štartovať na oboch podujatiach. Situáciu sleduje pokojne a presun 107. ročníka "Starej dámy" s následným nahustením kalendára prijal pragmaticky. 

"Je to tak a musíme to akceptovať," citovala trojnásobného majstra sveta agentúra DPA z rozhovoru na instagrame. Už skôr jeden zo športových riaditeľov Saganovho tímu Bora-Hansgrohe Ján Valach prezradil, že v tíme na pripravenie stratégie na zvyšok sezóny potrebujú viac pokoja a času.

Juraj a Peter Saganovci Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Prestížne cyklistické preteky Tour de France odštartujú v novom termíne od 29. augusta a vyvrcholia 20. septembra. Potvrdili to organizátori z Amaury Sport Organisation (ASO). Pôvodne sa mala Tour uskutočniť od soboty 27. júna do nedele 19. júla, tento termín zrušili pre pandémiu koronavírusu. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) tiež potvrdila pôvodný termín svetového šampionátu vo Švajčiarsku na 20. až 27. septembra.

Všetko bude závisieť od situácie

Tridsaťročný Sagan mal byť na štarte Giro d'Italia v pôvodnom termíne 9. mája, aj tieto preteky však odložili. Zatiaľ nie je jasné, či sa napokon na Gire zúčastní. Preteky by sa mali konať hneď po skončení Tour a nasledovať by mala španielska Vuelta.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) zatiaľ presný dátum oboch Grand Tour nezverejnila. "UCI spolu s organizátormi v týchto ťažkých časoch urobili rozhodnutie v najlepšom záujme pre náš šport. V najbližšom čase uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať. Až potom si môžem premyslieť naše plány," dodal rekordný sedemnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour.

Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Instagram petosagan; VIDEO: Instagram petosagan
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články