Shiffrinová prvýkrát prehovorila o strate milovaného otca: Moja motivácia sa opäť zvyšuje

Mikaela Shiffrinová
Mikaela Shiffrinová

BRATISLAVA - Výborne rozbehnutú sezónu prerušila americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová na začiatku februára po nečakanej strate milovaného otca. Následne sa na niekoľko týždňov stiahla do ústrania a až teraz dokázala o svojich pocitoch prvýkrát verejne prehovoriť.

Stalo sa tak v rozhovore pre americkú televíziu CNN. "Na konci to už nebol on. Ja som ho však stále cítila. Doteraz na neho často myslím," povedala Shiffrinová so slzami v očiach. Citovali ju viaceré rakúske média. Do kolotoča Svetového pohára sa mala olympijska šampiónka vrátiť začiatkom marca na koniec sezóny. Preteky vo švédskom Aare však boli ale napokon zrušené pre koronavírus a počkať si tak bude musieť až na úvod ďalšieho ročníka.

"Moja motivácia sa opäť zvyšuje," uviedla víťazka 66 pretekov Svetového pohára. "Čakám na prvé preteky v Söldene. Otec by chcel aby som tam bola. Keď som na kopci, cítim, že je pri mne. Cítím to tak veľmi, že to až bolí," dodala. 

Jeff Shiffrin, bývalý aktívny lyžiar, bol anesteziológ vo Vaile a spolu so svojou manželkou sprevádzali svoju dcéru pravidelne na jej púti po lyžiarskych strediskách. Často počas prvých kôl vyšliapal kus svahu a Mikaelu fotil.


Tagy: Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA