V Nemecku ide do tuhého: DFB žiada fanúšikov o dôležitú podporu, kluby sú na pokraji krachu

prezident Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Fritz Kellerprezident Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Fritz Keller Zdroj: TASR/AP

BERLÍN - Prezident Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Fritz Keller požiadal fanúšikov o podporu rozhodnutia dohrať sezónu 1. a 2. bundesligy pred prázdnymi hľadiskami. V pondelkovom stĺpčeku magazínu Kicker pripomenul, že tento krok by mal finančne zachrániť všetky nemecké profesionálne kluby.

Podľa informácií Kickeru trinástim z 36 profesionálnych nemeckých klubov hrozí bankrot, ak by sa sezóna nedohrala. "Niektorým fanúšikom hrozí, že už nikdy na zápas svojho tímu nepôjdu, pretože už jednoducho nebude existovať. Nechceme stratiť žiadny klub," napísal Keller.

Najvyššie postavený nemecký funkcionár tiež odmietol obvinenia, že nemecké futbalové hnutie sa v čase pandémie pokúša získať akési špecifické postavenie v spoločnosti. "Sľubujeme, že obnovenie líg nebude záťažou zdravotníckeho systému. Žiaden test hráča na koronavírus nebude na úkor iného občana," vyhlásil podľa DPA.

Nemecký zväz chce obnoviť súťaže od mája, no stále mu chýba "posvätenie" od politikov.

Viac o téme: Bundesliga Fritz Keller DFB
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články