Ďalšie sporné rozhodnutie v slovenskom hokeji: Liptovský Mikuláš podal oficiálnu sťažnosť

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Koronavírus zasiahol športový svet ako blesk z jasného neba. Nezostal kameň na kameni, všetko sa muselo zmeniť. Z počiatku to vyzeralo iba na krátke prerušenie, následne sa však všetky ligy skončili. Stalo sa akýmsi štandardom, že v predčasne skončených ligách sa neudeľoval titul. Na Slovensku je hokejových líg viacero a nie vo všetkých sa postupovalo rovnako.

Výkonný výbor dňa 15.4.2020 na svojom zasadnutí na odporúčanie Komisie mládeže SZĽH schválil uznesenie, podľa ktorého v tejto sezóne spoznáme v mládežníckych najvyšších súťažiach Extraligy juniorov, 1.ligy juniorov, Extraligy dorastu a 1.ligy dorastu vypadávajúce aj postupujúce mužstvá. Z tohto nebol nadšený hokejový klub MHK 32 Liptovský Mikuláš, ktorý sa rozhodol podať podnet na preskúmanie a sťažnosť voči uzneseniu VV SZĽH.

"Víťaza ani tituly neudelíme, lebo logicky, súťaže sa nedohrali. Ale určíme zostupujúcich a postupujúcich, lebo... nech si doplní každý sám. Toto rozhodnutie zasiahlo naše družstvo v kategórii Extraligy dorastu. Týmto uznesením budú v budúcej sezóne hrať 1.ligu dorastu. V 1.lige dorastu do konca súťaže play-out zostávalo odohrať ešte 8 kôl, to znamená, že v hre bolo 24 bodov. Ako sa teda mohli určiť postupujúci do súťaže a zostupujúci zo súťaže, ktorá sa takisto nedohrala? Ako sa k tomu postavia v Ružinove, kde práve ich dorastenci boli v aktívnom boji o postup do Extraligy spolu so Zvolenom?" napísal vo svojom stanovisku generálny manažér klubu Milan Čanky na oficiálnom portáli

Čankymu sa nepáči, že v niektorých ligách sa postupovalo a zostupovalo, a v iných tomu tak nebolo. Zrejme iba kompetentní vedia, prečo je v rôznych ligách použitý iný meter. Na záver klub priniesol sumár, ako boli jednotlivé ligy ukončené:

Mladší žiaci (5.ročník, 6.ročník) – súťaže nevyhodnocovať
Starší žiaci (7.ročník, 8.ročník) – súťaže nevyhodnocovať
Liga kadetov – nevyhodnotiť a neudeliť majstrovský titul
1.liga dorastu (K-classic 1.liga dorastu) – nevyhlásiť víťaza , neudeliť titul, URČIŤ LEN POSTUPUJÚCICH A ZOSTUPUJÚCICH
Extraliga juniorov – nevyhlásiť víťaza, neudeliť titul, URČIŤ LEN POSTUPUJÚCICH A ZOSTUPUJÚCICH
Extraliga žien – nevyhodnotiť poradie, neudeliť majstrovský titul
2.liga seniorov – nevyhodnotiť, neoceniť družstvá a postupujúce družstvo NEURČIŤ
Slovenská hokejová liga (1.HL) – družstvá neoceniť, postupujúce družstvo – NEURČIŤ
Tipsport liga – neudeľovať ocenenie "majster" a ani 2. a 3. miesto


Tagy: Milan Čanky MHK 32 Liptovský Mikuláš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Dušan Hein

DISKUSIA