Súboj o postup na EURO 2020 sa poriadne oddiali: Slovensko si zmeria sily s Írskom asi až...

Slovenskí futbaloví reprezentantiSlovenskí futbaloví reprezentanti Zdroj: TASR/Martin Baumann

NYON - Barážové zápasy o postup na futbalové EURO 2020 vrátane duelu medzi Slovenskom a Írskom by sa mohli uskutočniť v októbri alebo v novembri. Uviedol to pre maďarské médiá viceprezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Sándor Csányi.

Pôvodný marcový termín baráže najskôr UEFA preložila na jún. Strešný orgán európskeho futbalu začiatkom apríla po konferenčnom hovore s 55 národnými federáciami rozhodol, že sa neuskutoční ani v tomto termíne. Odložili aj všetky júnové prípravné zápasy a duely kvalifikácie o postup na ME 2021 žien.

O účasť na šampionáte ešte bojuje v baráži Ligy národov 12 krajín vrátane Slovenska. Pôvodný termín play-off Slovensko - Írsko bol 26. marca na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne (NFŠ). Ak zverenci reprezentačného trénera Pavla Hapala postúpia v semifinále play-off cez Írov, o účasť na finálovom turnaji si zahrajú proti úspešnému z dua Bosna a Hercegovina - Severné Írsko na pôde súpera. Slováci v prípade postupu budú hrať na záverečnom turnaji v E-skupine proti Poľsku, Švédsku a Španielsku.

Viac o téme: SLovensko Írsko EURO 2020 Sándor Csányi
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články