Bora je pripravená jazdiť až do Vianoc: Kríza sa môže dotknúť aj Saganovho platu

Peter Sagan počas tlačovej konferencie pred pretekmi Elite na Majstrovstvách sveta v cyklistike vo Veľkej Británii.Peter Sagan počas tlačovej konferencie pred pretekmi Elite na Majstrovstvách sveta v cyklistike vo Veľkej Británii. Zdroj: TASR - Michal Svítok

BERLÍN - Šéf nemeckej cyklistickej stajne Bora-Hansgrohe Ralph Denk vyhlásil, že jeho tím je pripravený pre záchranu sezóny poznačenej pandémiou koronavírusu jazdiť pokojne až do Vianoc. Zároveň tiež pripustil, že s ohľadom na budúcnosť bude možno nútený siahnuť k úsporám na platoch jazdcov, medzi ktorých patrí aj najväčšia hviezda Peter Sagan.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) načrtla v minulom týždni aspoň nahrubo, ako by mohol vyzerať kalendár pre zvyšok sezóny. Súťažná pauza má trvať do 1. júla, od 1. augusta by sa potom mali rozbehnúť aj preteky WorldTour. Od 29. augusta do 20. septembra sa má ísť Tour de France, potvrdený bol pôvodný termín majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku 20. až 27. septembra. Podľa plánu UCI má po MS prísť na rad Giro d'Italia, následne i Vuelta a tiež klasiky, pre ktoré býva za normálnych okolností vyhradená jar.

Ťažko možno za súčasných okolností odhadovať, čo všetko sa nakoniec do kalendára naozaj zmestí a aké preteky bude možné usporiadať. "My sme ako tím pripravení jazdiť do Vianoc," povedal Denk v rozhovore pre nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung. "Ak sa zvládne usporiadať päť monumentov, ako je závod Paríž-Roubaix, potom by sme v cyklistike zachránili takmer všetko a nakoniec si mohli na konci roka povedať, že je takmer všetko v pohode," dodal Denk.

Ralph Denk Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Sám si ale dobre uvedomuje, že na to je ešte veľmi ďaleko. A nevylúčil, že bude musieť siahnuť k úsporným opatreniam, hoci ešte v apríli dostali jazdci výplaty v plnej výške a zatiaľ nie je nijako ohrozená existencia tímu.

"Rozhodujeme sa mesiac po mesiaci. S našimi sponzormi vyhodnocujeme situáciu v krátkych intervaloch. Máme skvelých partnerov, ktorí si stoja za svojimi záväzkami a investíciami. Veľmi záleží na tom, kedy bude pokračovať sezóna. A veľmi tiež záleží na tom, či sa naozaj pôjde Tour de France," vyhlásil Denk

Viac o téme: Peter Sagan Ralph Denk BORA - hansgrohe
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články