Športoví odborníci majú nádej, SOŠV spúšťa grantový program: Chceme podporiť tých, čo sa nevzdali

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom vyhlasujú nový grantový program "Dáme to". Je určený pre športových odborníkov, ktorí sa v súčasnej náročnej situácii nevzdali a ďalej motivujú seba a aj svojich zverencov k aktívnemu pohybu a športu. V prvom grantovom kole prerozdelí Nadácia SOŠV z rezervného fondu Pripravení pomáhať 20-tisíc eur, informuje SOŠV v tlačovej správe.

Žiadať o grant môžu športoví odborníci, ktorých opatrenia proti šíreniu koronavírusu neusadili nečinne na gauč, ale aj na diaľku cez rôzne komunikačné kanály motivujú svojich zverencov k aktívnemu pohybu. Či už vo forme on-line tréningov, psychologickej poradne, blogmi či vlogmi na tému zdravého životného štýlu. "Dnes príjmy mnohých zanietených športových odborníkov na nedefinovateľne dlhú dobu klesli v mnohých prípadoch na nulu, napriek tomu ďalej pripravujú svojich zverencov. Chceme im pomôcť preklenúť toto náročné obdobie, počas ktorého napriek problémom nezabúdajú na pohybové aktivity, využívajú možnosti on-line sveta, nevzdali to a naďalej sú aktívni a pracujú so svojimi zverencami," povedal predseda správnej rady Nadácie SOŠV Dušan Guľáš, ktorý s ďalšími členmi správnej rady bude vyberať adresátov pomoci.

"Ani koronakríza nemusí byť prekážkou, aby sme sa venovali športu a boli naďalej aktívni. Dáme to! Nevzdávame sa! Sme presvedčení, že trénovať sa dá aj v súčasnosti, samozrejme s tými, ktorí to nevzdali a využili možnosti virtuálneho sveta. My ich v tomto ich úsilí chceme podporiť," dodala členka správnej rady a rýchlostná kanoistka Martina Kohlová - Gogolová.  Všetky informácie o grantovom programe i žiadosť o podporu sú k dispozícii na internetovej stránke Slovenského olympijského a športového výboru www.olympic.sk/dameto.


Tagy: Dušan Guľáš SOŠV Martina Kohlová - Gogolová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/SOŠV/Andrej Galica

DISKUSIA