FOTO Profesionálni športovci po otvorení ihrísk neváhali: Maká sa na kurtoch, grínoch a vode

slovenský tenisový reprezentant Norbert Gombos a vpravo jeho tréner Tibor Tóthslovenský tenisový reprezentant Norbert Gombos a vpravo jeho tréner Tibor Tóth Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Na základe rozhodnutia ústredného krízového štábu sa v stredu na Slovensku otvorili viaceré ihriská. Rekreační, ale aj vrcholoví slovenskí športovci sa tak po vyše mesačnej vynútenej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu mohli vrátiť do svojho športového prostredia, pravda, za dodržania prísnych hygienických predpisov a nariadení. Treba však dodať, že ide iba o bezkontaktné športy. Viacerí športovci zareagovali na toto rozhodnutie.

Horanský s Gombosom si pochvaľujú kurty

Horanského potešilo, že po dlhej pauze si mohol na dvorci opäť "zapinkať". "Bola to pre mňa príjemná zmena. Som rád, že konečne sa to trochu povolilo a že môžeme trénovať aspoň takto v obmedzenom režime. Je lepšie udržiavať sa v hernej pohode, ako byť bez tenisu dva-tri mesiace. Návrat by bol o to ťažší. Dlhá pauza sa na človeku odzrkadlí. Po dnešnom tréningu ma boleli všetky svaly, ktoré používame pri tenise, no verím, že pomaly sa do toho dostanem."

Gombos rovnako Horanský nebol na kurte od marcového daviscupového duelu s Českom. Prvého tréningu na vonkajšom kurte sa už nevedel dočkať. "Je to super. Konečne nejaký iný režim dňa, nie stále byť iba doma zavretý. Je dobre trochu držať raketu v ruke, aby sa svaly prispôsobili. Budem hrať dva-trikrát do týždňa. Každý deň sa trénovať neoplatí, pretože pokračovanie sezóny je ďaleko. Nie je vylúčené, že ju napokon celú odpískajú."

Tréning tenistu Norberta Gombosa Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Zverenec trénera Tibora Tótha sa aj počas domácej karantény snažil udržiavať v kondícii. "Chodieval som často behať na hrádzu, cvičil som doma, ale aj u môjho kondičného trénera v jeho záhrade pri dodržaní prísnych hygienických opatrení. K dispozícii som mal aj posilňovňu, bola tam i dezinfekcia, všetko išlo v pohode. Priateľka mi navyše kúpila na narodeniny bicykel, takže som neleňošil. Trénovanie na kurte mi však už veľmi chýbalo," priznal Gombos.

Otvorenie vonkajších športovísk potešilo aj generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku. "Mám radosť, že tenis mohol ako jeden z prvých športov opäť začať fungovať. Už od stredajšieho rána mohli na štyroch antukových kurtoch v areáli NTC začať trénovať naši daviscupoví a fedcupoví reprezentanti i talentovaní hráči do 14 rokov. Verím, že to privítalo i našich 200 klubov po celom Slovensku, Otvorenie areálov je veľmi dôležité aj pre deti a mládež."Na základe opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR prezídium SKGA schválilo smernicu o povinnostiach a usmerneniach v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19. 

Spustili aj kanály a Slafkovský hneď trénoval

Spustenie tratí nie je technicky náročné a pre slalomárov boli dostupné takmer okamžite. V súlade s podmienkami otvorenia športovísk však musia v prvom rade dbať o bezpečnosť. Sekcia divokých vôd Slovenskej kanoistiky už v utorok prijala prvotné opatrenia, ktoré budú postupne vylaďovať. Tréningové priestory rozdelia na štyri časti a športovci musia dodržať 50-metrový odstup. "V prvom rade musíme nastaviť jasné pravidlá, aby sa športovci nestretávali. Nastavili sme ich tak, že na trati môžu byť maximálne štyria ľudia, každý na jednom úseku, budú na nich dohliadať osobní tréneri," priblížil pre TASR športový riaditeľ sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky Lukáš Giertl.

Hoci sú podmienky provizórne a k dispozícii zatiaľ nie sú šatne, Alexander Slafkovský neotáľal a už v stredu ráno absolvoval tréningovú jednotku. "Sme veľmi radi, že môžeme opäť chodiť na vodu a ďakujeme všetkým zainteresovaným, že nám poskytli takúto možnosť. Prezliekať sa pri aute je už naozaj iba maličkosť."

Alexander Slafkovský Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Aj golfové kluby boli nedočkavé

"Sme veľmi radi, že sa pristúpilo k uvoľneniu opatrení a otvoreniu vonkajších športovísk," povedal pre TASR viceprezident Slovenskej golfovej asociácie (SKGA) Rastislav Antala. "Golfové kluby boli už nedočkavé. Bolo paradoxné, že sa na golfových ihriskách prechádzali 'kočíkari', ale nemohol sa na nich hrať golf. Toto rozhodnutie všetci v golfovej komunite s radosťou privítali. Samozrejme, všetky kluby rešpektujú prijaté povinnosti a odporúčania."
      
Na základe opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR prezídium SKGA schválilo smernicu o povinnostiach a usmerneniach v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19. "Znenie opatrenia ÚVZ neuvádza žiadne obmedzenia maximálneho počtu hráčov v skupine. Prípadné obmedzenie na dvoch alebo troch hráčov v skupine preto ponechávame na rozhodnutí klubu," uviedol v stanovisku na zväzovej webstránke prezident SKGA Tomáš Stoklasa.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Alexander Slafkovský Anna Karolína Schmiedlová Igor Moška Viktória Kužmová Norbert Gombos Lukáš Klein STZ Lukáš Giertl Filip Horanský Tomáš Stoklasa SKGA
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články