Prvý nakazený bojovník UFC vyhral boj s koronavírusom, UFC 249 najnovšie smeruje na Floridu

Lyman Good
Lyman Good

JACKSONVILLE - Galavečer miešaných bojových umení UFC 249 najnovšie smeruje na Floridu. Najprestížnejšia organizácia MMA stále hľadá dejisko podujatia, ktoré pre pandémiu koronavírusu preložili na 9. mája. Američan Lyman Good sa stal prvým bojovníkom UFC s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19, pričom sa mal predstaviť práve na tomto podujatí.

Galavečer sa mal uskutočniť 18. apríla v newyorskom Barclays Center. Po prepuknutí nákazy ho chcel prezident organizácie Dana White presunúť do indiánskej rezervácie v Kalifornii, no musel ustúpiť po nátlaku mediálnych spoločností Disney a ESPN, ako aj kalifornského guvernéra Gavina Newsoma. Minulý týždeň sa objavila správa, že UFC 249 mieri do domovského zariadenia UFC APEX v Las Vegas. Florida však na rozdiel od Nevady uznala profesionálny šport za potrebnú obchodnú činnosť. Bojovníci by podľa informácií portálu mmafighting.com prileteli na letisko v Jacksonville, zatiaľ nie je známa presná lokalita súbojov. V hlavnom zápase budú Tony Ferguson a Justin Gaethje súperiť o titul dočasného šampióna ľahkej váhy. Gaethje je náhradník za držiteľa riadneho opasku Chabiba Nurmagomedova, ktorý zostal počas pandémie doma v Rusku.

Deviateho mája sa mal konať galavečer UFC 250 v hale Ginasio do Ibirapuera, no aréna v Sao Paule sa cez krízu premenila na nemocnicu a zápasy v nej nebudú minimálne do septembra. Z Brazílie presunuli titulový duel medzi šampiónom bantamovej divízie Henrym Cejudom a vyzývateľom Dominickom Cruzom. Amanda Nunesová, ktorá mala na UFC 250 obhajovať titul v perovej hmotnostnej kategórii proti Felicii Spencerovej, ohlásila, že nebude bojovať v najbližšom termíne. "Nemyslím si, že je na to správny čas. Počkám, kým prejde vlna koronavírusu, aby som mohla absolvovať plnohodnotný tréningový kemp. Uvidíme, ako to bude vyzerať v júni," povedala Brazílčanka pre CBS Sports. Napriek jej neúčasti je na programe jedenásť súbojov.

Pôvodne sa mal na galavečere predstaviť aj 34-ročný Good, ktorý pôsobí vo welterovej divízii. Príznaky ochorenia začal pociťovať približne pred mesiacom v prípravnom kempe na súboj s Belalom Muhammadom. Pozitívne výsledky testov vyšli aj jeho priateľke a jednému z trénerov. "Vedel som, že niečo sa deje, poznám moje telo. Prežil som mnoho zdravotných problémov, ale toto bolo iné. Obával som sa o mojich kolegov, koučov a všetkých, s ktorými som prišiel do kontaktu. Pociťoval by som zodpovednosť, keby to preniesli na niekoho ďalšieho a ten by, nedajbože, ochorel vážne," povedal Godd pre ESPN. Medzičasom sa už v domácej izolácii vyliečil a mal negatívny kontrolný test.

Súčasná situácia už predtým UFC znemožnila usporiadať akcie v Londýne, Columbuse i Portlande, neuskutočnia sa ani podujatia UFC Lincoln (25. apríla) a UFC Oklahoma City (2. mája). UFC 250 (9. mája) a UFC San Diego (16. mája) sú zatiaľ odložené.


Tagy: MMA UFC 249 Lyman Good

Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA