Ministerka športu na rovinu o prioritách: Ak sa zruší Tour de France, nebude to koniec sveta

Roxana MaracineanuováRoxana Maracineanuová Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Francúzska ministerka športu Roxana Maracineanuová uviedla, že obnovenie športových podujatí v krajine nepatrí medzi priority vlády. Vo Francúzsku sa do 11. mája nemôžu pre pandémiu koronavírusu konať žiadne športové podujatia a čoraz viac sa špekuluje o tom, či sa obnoví tamojšia najvyššia futbalová súťaž. Okrem toho Maracineanuová naznačila, že by sa tento rok nemuseli uskutočniť ani slávne cyklistické preteky Tour de France.

Maracineanuová povedala, že nie je isté, že športy budú mať v pri uvoľňovaní opatrení prednosť. V krajine už stanovili nový termín Tour de France od 29. augusta do 20. septembra. V deň konania záverečnej etapy odštartuje aj tenisový turnaj Roland Garros.

Maracineanuová v rozhovore pre televíziu Eurosport v stredu večer uviedla, že sezóna vo futbalovej lige by sa mohla dohrať až v septembri, prípadne sa môže úplne zrušiť. Do konca Ligue 1 zostáva odohrať 10 duelov. Maracineanuová tiež povedala, že ak by sa musela zrušiť Tour de France, nebol by to koniec sveta.

Viac o téme: Tour de France Roxana Maracineanuová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Christophe Ena
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články