Bývalý brankár Realu naložil Messimu aj Ronaldovi: Jeden je arogantný, druhý chrlí vulgarizmy

Jerzy Dudek a Cristiano Ronaldo
Jerzy Dudek a Cristiano Ronaldo

BRATISLAVA - Je jedným z najslávnejších Poliakov, ktorý sa dostal vo svojej kariére poriadne vysoko. Vyhral Ligu majstrov, holandskú ligu a stal sa viťazom La Ligy v drese Realu. Jerzy Dudek počas svojej kariéry mal možnosť spoznať osobne aj Cristiana Ronalda, s ktorým strávil dva roky v kabíne "bieleho baletu". Je jedným z mála bývalých spoluhráčov hviezdneho Portugalca, ktorý hodnotí futbalovú povahu Ronalda negatívne a svoje "schytal" aj Messi.

Dudek sa nedávno rozhodol vydať knihu o svojom bohatom profesionálnom živote, v biografii neraz vyslovil myšienky, ktoré asi príjemné pre fanúšikov Cristiana Ronalda dvakrát nebudú. "Ronaldo je arogantný, v zákulísi je však normálny človek, je to o tom ako ho kto vníma," konštatoval vo  Dudek, ktorý okrem Ronalda spomínal aj na kapitána Raúla, ktorého nazval egocentrikom. 

Poliak bol v Reale len brankárskou dvojkou, keďže v bráne slávneho klubu bol dominantou a ikonou Iker Casillas Ten je zároveň odchovancom Realu, čo je vždy tá lepšia okolnosť pokiaľ ide o výber pred zápasom pre každého trénera. Dudekova frustrácia z tohto obdobia sa okrem nedostatku príležitostí týka aj Barcelony, tá totiž v troch rokoch za sebou skončila na prvom mieste v La Lige a príjemná určite nebola ani prehra 0:5 z roku 2010, ktorá zahanbila Mourinha a jeho mužov.

Dudek v zaujímavej knihe opisuje aj svoje osobné zážitky s ďalším slávnym hráčom histórie i súčasnosti, Lionelom Messim. "Bol falošný a provokoval rovnako ako Barcelona a Guardiola. Bol vždy pripravený vás vyprovokovať a snažil sa to doviesť k dokonalosti. Počul som ho tiež hovoriť Pepemu a Sergiovi Ramosovi také slová, ktoré by ste od takého tichého a zdanlivo dobrého človeka nečakali," pokračoval rodák z poľského Rybniku. 


Tagy: Cristiano Ronaldo Lionel Messi FC Barcelona Real Madrid Jerzy Dudek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Paul White

DISKUSIA