Hviezda Tottenhamu priznáva obavy: Radšej ukončiť ligu, ako ohroziť zdravie ostatných

Hugo Lloris v zápase proti Manchestru City
Hugo Lloris v zápase proti Manchestru City

LONDÝN - Francúzsky futbalový brankár Hugo Lloris tvrdí, že obnovenie líg by nemalo byť na úkor zdravia. Brankár Tottenhamu sa bojí nielen o seba, ale aj o zdravie ostatných prítomných na štadióne. Pre pandémiu koronavírusu sú prerušené všetky veľké európske súťaže, vrátane anglickej Premier League, v ktorej pravidelne nastupuje aj Lloris.

Podľa brankára Tottenhamu Hotspur netreba reštart uponáhľať. "V hre je veľa, klubom ide o financie, no zdravie musí byť na prvom mieste." Lloris si myslí, že vedenie líg by malo zvážiť všetky možnosti a prihladnuť na tú najlepšiu. Ohroziť hráčov, ale aj divákov podľa neho nie je nutné. Hviezda "kohútov" pripúšťa aj jeden z najhorších možných scenárov, ktoré sa vďaka pandémii môžu uskutočniť. "Ak nebude iná možnosť, iba dohrať sezónu bez fanúšikov, musíme to akceptovať. Futbal je v súčasnej situácii úplne na vedľajšej koľaji," citovala agentúra AP slová majstra sveta z roku 2018. 

Život v karanténe

Život sa počas pandémie zmenil aj hvieznemu brankárovi. Momentálne trávi čas so svojou manželou a tromi deťmi v Londýne. „Venujeme čo najviac času našim trom deťom. Spolupracujeme ako jeden tím. Behám medzi domácimi úlohami a varením. Veľmi osobitnú pozornosť však venujem aj môjmu malému 7-mesačnému synovi.“ uviedol.

Kapitán francúzskeho národného mužstva nezabudol hovoriť ani o svojom obdive k lekárskemu personálu: „Našou pýchou sú títo ľudia v prvej línii. Musíme ich povzbudzovať a podporovať. Ich činnosť je neuveriteľná. Sú to skutoční hrdinovia týchto dní,“ uviedol pre francúzsky Public.

 


Tagy: Premier League Tottenham Hotspur Hugo Lloris koronavírus

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP Photo/Ian Walton

DISKUSIA