Česká hviezda vytasila tú najhoršiu prognózu: Fanúšikom by zostali len oči pre plač!

Petra Kvitová
Petra Kvitová

PRAHA - Dvojnásobná víťazka Wimbledonu Petra Kvitová si myslí, že sa tento rok už medzinárodná tenisová sezóna nerozbehne. Podobne ako Brit Andy Murray poukázala na globálny aspekt bieleho športu a problém s cestovaním kvôli súčasnej pandémii nového typu koronavírusu.

"Nemyslím si, že sa tento rok tenisová sezóna reštartuje," povedala aktuálna svetová dvanástka Kvitová. "Tenis je extrémne globálny a bojím sa, že celý svet by musel byť v poriadku, aby sa mohlo cestovať. Myslím si, že sa to tento rok asi nestihne, že sa všetko posunie a bude to až budúci rok " uviedla.

Profesionálna tenisová sezóna bola z dôvodu šírenia choroby COVID-19 ako väčšina športového diania zastavená začiatkom marca. Turnaje vrátane Wimbledonu sú zatiaľ zrušené do polovice júla, ale hrať sa nebude ani augustový prestížny turnaj žien v Montreale. Usporiadatelia však dúfajú v konanie grandslamového US Open v New Yorku a po ňom je v pláne hrať aj antukové Roland Garros v Paríži.

Pesimistom je aj Murray

Podobne ako Kvitová sa vyjadril nedávno niekdajší prvý hráč sveta Andy Murray. Brit síce nepovedal, že sa tenis tento rok nerozbehne, ale zastáva názor, že bude jedným z posledných športov, ktoré sa po upokojení koronavírusovej krízy vráti k súťažiam. Problémom je fakt, že sa na turnajoch schádzajú hráči s ich sprievodom vrátane rozhodcov z celého sveta.

Kvitová v súčasnosti trénuje na kurte dvakrát týždenne. "Aby ma nebolela ruka a zvykla som si. Ako ale nie je motivácia a vidina turnajov, tak ma to až tak nebaví. Je to pre mňa zložitejšie," priznala víťazka Turnaja majsteriek z roku 2011. Každý deň doma cvičí a behá podľa plánu kondičného trénera. "Všetko robím poctivo," uviedla.


Tagy: Andy Murray Petra Kvitová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Lee Jin-man

DISKUSIA