US Open priamo v epicentre nákazy? Zvažuje sa aj presun amerického grandslamu

Národné tenisové centrum Billie Jean Kingovej v New Yorku
Národné tenisové centrum Billie Jean Kingovej v New Yorku

NEW YORK - Vedenie tenisového turnaja US Open rozhodne o organizácii v pôvodnom termíne najneskôr v júni. Grand Slam je naplánovaný na 31. augusta až 13. septembra. Tenisová federácia USA (USTA) však uvažuje aj o jeho presunutí z New Yorku, ktorý je epicentrum koronavírusu v krajine, do Kalifornie.

Informoval o tom španielsky denník Marca, podľa ktorého by sa mohlo podujatie uskutočniť v Indian Wells. Kalifornské stredisko má dostatočné kapacity a hlavný dvorec s miestom pre 16.100 divákov je druhý najväčší na svete, hneď po štadióne Arthura Ashea.

New York má najviac prípadov nového koronavírusu v USA a v jeho metropolitnej oblasti podľahlo ochoreniu COVID-19 už viac ako 16.000 osôb. V tenisovom centre Flushing Meadows navyše zriadili provizórnu nemocnicu. Informovala agentúra SID.

V USA evidovali v sobotu popoludní viac ako 925-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a vyše 52.000 mŕtvych. Celosvetovo je v 210 krajinách/územiach potvrdených už vyše 2,8 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu takmer 200.000 osôb.


Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Frank Franklin II

DISKUSIA