Prezident United o zmene prestupového trhu: Špekulácie o stovkách miliónoch sú ignorovanie reality

Paul Pogba
Paul Pogba

MANCHESTER - Kvôli ekonomickým následkom pandémie koronavírusu nebudú futbalové kluby podľa výkonného riaditeľa Manchestru United Eda Woodwarda na prestupovom trhu utrácať stovky miliónov libier. Špekulácie o možných letných prestupoch hráčov za vysoké sumy považuje za ignorovanie reality.

"Na prestupovom trhu to pre kluby vrátane toho nášho možno nebude chodiť tak ako predtým," citoval Woodwarda klubový web. Kvôli šíreniu nového typu koronavírusu je Premier League prerušená od 13. marca. Reštart súťaže je zatiaľ nejasný, kluby ale sezónu chcú dokončiť.

"Ako vždy je našou prioritou úspech tímu, ale potrebujeme pochopiť dosah (pandémie) na celé odvetvie, vrátane načasovania prestupového okna, a širšiu finančnú predstavu, než budeme môcť hovoriť o návrate k normálu," uviedol Woodward.

Podľa špekulácií britských médií súhlasí predseda Tottenhamu Daniel Levy s predajom kapitána a kanoniera Harryho Kanea za 200 miliónov libier. Takáto suma by z neho urobila najdrahšieho futbalistu všetkých čias. Doteraz najviac stál Brazílčan Neymar, ktorého Paríž St. Germain v lete 2017 kúpil z Barcelony za 222 miliónov eur.

Podľa Woodwarda sú podobné špekulácie bezpredmetné. "S ohľadom na vyššie uvedené fakty si nemôžem pomôcť, že špekulácie o prestupoch jednotlivých hráčov v tomto letnom období za stovky miliónov libier ignorujú realitu, ktorej šport čelí," konštatoval Woodward.

Do konca sezóny anglickej ligy zostáva odohrať 92 zápasov. Tabuľku po neúplných 29 kolách vedie Liverpool s náskokom 25 bodov pred druhým Manchestrom City, ktorý má jedno stretnutie k dobru. "Reds" potrebujú šesť bodov k istote prvého majstrovského titulu po 30 rokoch. Manchester United je piaty s trojbodovou stratou na štvrtú Chelsea, ktorá drží posledné postupové miesto do Ligy majstrov.


Tagy: Manchester United Harry Kane prestupový trh

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Dave Thompson

DISKUSIA