Kamery s ním boli všade: Fanúšikovia zosnulého Bryanta sa dočkajú špeciálneho dokumentu

Kobe Bryant
Kobe Bryant

LOS ANGELES - Z poslednej sezóny tragicky zosnulého basketbalistu Kobeho Bryanta by mal vzniknúť podobný dokument ako The Last Dance (Posledný tanec), ktorý mapuje poslednú majstrovskú sezónu Michaela Jordana a Chicaga Bulls. Tiež Bryanta sledoval v ročníku 2015/16 pri jeho lúčení s NBA detailne natáčací štáb. Film z nazbieraného materiálu by podľa Baxtera Holmesa z ESPN mohol byť k videniu za pár rokov.

"Ten štáb mal k nemu nevídaný prístup ako nikto iný. Umožnili sme im natáčať všetko, čo liga dovolila, a niekedy aj viac, keď sme sa akoby nepozerali," uviedol John Black, bývalý hovorca Los Angeles Lakers, za ktorých Bryant hral celú kariéru v NBA.

Päťnásobný šampión zámorskej ligy tragicky zahynul koncom januára pri páde vrtuľníka aj so svojou trinásťročnou dcérou a ďalšími ľuďmi. Ešte pred svojou smrťou vraj Bryant stihol časť natočeného materiálu zhliadnuť.

Televízna stanica ESPN teraz s úspechom vysiela dokument o Jordanovi a tíme Chicaga z ročníka 1997/98, kedy získal posledný zo svojich šiestich titulov. Premiérový diel videlo vyše šesť miliónov divákov, čo bola najvyššia sledovanosť dokumentárneho filmu na tomto kanáli v histórii.


Tagy: Kobe Bryant

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Michael Goulding/The Orange County Register

DISKUSIA