Nedávno sa tu hrala extraliga pod vedením Růžičku: Dnes klub krváca a hrozí mu bankrot!

Hráči Chomutova oslavujú gól
Hráči Chomutova oslavujú gól

CHOMUTOV - Hokejový klub Piráti Chomutov je v insolvencii a hrozí mu bankrot. Prvoligový tím, ktorý sprevádzajú finančné problémy už dlhšiu dobu, podľa denníka Sport nesplatil záväzky z minulosti a súčasným hráčom dlhuje výplaty za január a február.

Chomutov vlani zostúpil pod vedením bývalého reprezentačného trénera Vladimíra Růžičku z extraligy a po dlhoročných majiteľoch rodine Veverkových klub prevzala skupina siedmich podnikateľov. Tímu sa v druhej najvyššej súťaži darilo, v dlhodobej časti obsadil štvrté miesto a mal isté štvrťfinále play-off. To však bolo po vypuknutí pandémie koronavírusu zrušené a kvôli ekonomickým problémom klub pred mesiacom prepustil všetkých hráčov staršie 22 rokov.

Vyriešiť kritickú finančnú situáciu však tento krok Chomutovu nepomohol. "Piráti Chomutov ako akciová spoločnosť sú v insolvencii, v konkurze. Niektoré veci, ktoré sme z minulosti dostali, neplatili. Chceli sme mať dopredu zabezpečené financie, čo sa ale nepodarilo. Zatiaľ stále chceme hľadať cestu, aby sa mohlo pokračovať. Nechceme to vzdať, ale teraz bohužiaľ nemôžeme povedať, či sa nám to podarí, alebo nie," povedal Sportu riaditeľ klubu a člen spolku majiteľov Adam Zwettler.

Priznal, že na klub dopadajú dlhy z minulosti. "Dobiehajú nás dlhy a hlavne príjmy, ktoré mali byť údajne vopred dohodnuté, tak neplatili, čo bola zásadná časť. Prebiehajú rokovania s mestom i partnermi, ale výsledok nie je hotový, takže nemáme v tomto smere čo zverejniť."

Klub stále vlastní licenciu na prvú ligu a jednou z možností záchrany klubu môže byť aj jej predaj. "Licencia je stále zapísaná na klubové číslo. Aby ale mohla ďalej fungovať, je potrebné vyplatiť záväzky všetkým klubovým subjektom, čo sa zatiaľ nestalo. Máme plán, že ak tie peniaze zoženieme, budeme riešiť splátkové kalendáre, aby sa nastavili iným spôsobom, než doteraz fungovali. Nejde len o dlhy hráčom za uplynulú sezónu, ale aj o peniaze za minulé sezóny pre bývalých hráčov. Minulosť nás v tomto veľmi ťaží," povedal Zwettler.

Riaditeľ klubu zároveň priznal, že ak by klub leto zvládol, v budúcej sezóne by hral len o udržanie. "Aj keby sa pokračovalo, chceli by sme klub postaviť na mladých hráčoch. Ambície by neboli vysoké, chceli by sme to hlavne ustáť a úplne nepadnúť," povedal Zwettler.


Tagy: Piráti Chomutov Adam Zwettler

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA