Medzinárodnej lige hrozí ďalšia komplikácia: Toto by nepotešilo ani Bratislavu Capitals

Znojmo pracuje aj s alternatívou odchodu z medzinárodnej ligy
Znojmo pracuje aj s alternatívou odchodu z medzinárodnej ligy

ZNOJMO - Hokejisti Znojma, ktorí od roku 2011 hrajú rakúsku medzinárodnú ligu, by sa mohli v budúcej sezóne vrátiť do českých súťaží. S ohľadom na súčasné uzatvorenie hraníc a možné nadväzujúce opatrenia kvôli pandémii koronavírusu pracuje vedenie Orlov aj s variantom, že by v nadchádzajúcom roku hralo druhú ligu v Česku.

"Momentálne nikto nie je schopný odhadnúť, ako to bude z hľadiska otvorenia či uzatvorenia hraníc vyzerať. To je vec, ktorú my neovplyvníme, preto musíme byť pripravení na všetky varianty," uviedol manažér Petr Veselý pre iDNES.cz.

Znojmo podalo prihlášku do medzinárodnej súťaže, ktorá sa doteraz hrala pod názvom EBEL liga. Od novej sezóny má ale nového sponzora, ktorou je stávková spoločnosť Bet-at-home, a tak sa aj liga bude volať.

Zároveň však klub vlastní aj licenciu pre štart v druhej českej lige, na základe ktorej v minulom ročníku súťaž hrali Moravské Budějovice. "Máme túto licenciu, ale sme prihlásení do budúceho ročníka EBEL. Kľúčové bude, čo bude a nebude možné. A to nerozhodneme my. Nechcem ani špekulovať, ani predvídať," povedal Veselý.

Orli ale veria, že sa situácia zlepší a tímy budú môcť jazdiť hrať do zahraničia. Medzinárodnú ligu hrajú kluby z Rakúska, Maďarska a Talianska. V budúcej sezóne ju má navyše rozšíriť aj slovenský tím Bratislava Capitals.


Tagy: Orli Znojmo Bratislava Capitals koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA