Serie A by sa mala začať v júni: Za každú minutú súpravu na testovanie hráči darujú ďalších päť

Futbalista Lazia Rím Joaquin Correa
Futbalista Lazia Rím Joaquin Correa

RÍM - Futbalisti v Taliansku budú môcť od 4. mája vďaka uvoľňovaniu vládnych opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu začať s individuálnym tréningom. Od 18. mája budú mať povolené trénovať v skupinách a v júni by sa mohlo znovu začať hrať.

Ako informovala agentúra DPA, hráčov budú pravidelne testovať na prítomnosť nového koronavírusu. Kluby Serie A prisľúbili, že za každú použitú súpravu na testovanie COVID-19 darujú päť iných.

Najvyššiu taliansku futbalovú súťaž prerušili 9. marca, do konca zostáva odohrať 12 kôl, plus ďalšie štyri zápasy, ktoré odložili z 25. kola. Talianska futbalová federácia (FIGC) predĺžila lehotu na jej dokončenie do 2. augusta.

Chorobe COVID-19 alebo s ňou spojeným komplikáciám v Taliansku doteraz podľahlo 26.644 ľudí, ale v uplynulých dňoch sa situácia zlepšovala. Predseda vlády Giuseppe Conte oznámil harmonogram uvoľňovania obmedzení krátko po tom, ako v krajine zaznamenali za uplynulých 24 hodín 260 nových úmrtí na koronavírus, čo je najmenší denný prírastok od 14. marca.


Tagy: Serie A

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Gregorio Borgia

DISKUSIA