Ukázal sa v Česku, chcú ho v elitnej súťaži: Švédsky tím má záujem o reprezentačného obrancu

Adam Jánošík
Adam Jánošík

ŠTOKHOLM - Slovenský hokejista Adam Jánošík by sa mohol sťahovať z Plzne do najvyššej švédskej súťaže. Dvadsaťsedemročný obranca sa podľa švédskych médií už ústne dohodol na spolupráci s IK Oskarshamn, posledným tímom uplynulej sezóny SHL.

Ako informoval portál isport.cz s odvolaním sa na web Barometern.se, zostáva doladiť už len posledné detaily hráčovej zmluvy. Spolu s Jánošíkom by mal do Oskarshamnu zamieriť aj český útočník Jan Ordoš z Liberca. "Rokujeme s mnohými hráčmi a agentmi, zatiaľ nie je nič jasné. Keď budeme mať prestupy hotové, zverejníme ich," povedal pre Barometern.se generálny manažér klubu Thomas Fröberg.

Vyjasniť by sa malo najneskôr v piatok, keď sa v Česku otvorí hráčsky trh a kluby budú zverejňovať zmeny v kádroch. IK Oskarshamn síce skončil v základnej časti SHL 2019/2020 na poslednom 14. mieste, ale vedenie ligy po predčasne ukončenej sezóne v dôsledku pandémie koronavírusu zrušilo baráž a klub tak nevypadol do nižšej súťaže.

Slovenský reprezentant prišiel do Plzne v druhej polovici januára z Litvínova, za HC Škoda odohral v závere základnej časti 15 zápasov s bilanciou dva góly a tri asistencie. V minulosti na klubovej úrovni obliekal aj dresy Gatineau Olympiques v juniorskej QMJHL, HC Košice, Chomutova či Slovana Bratislava v KHL.


Tagy: Adam Jánošík IK Oskarshamn Jan Ordoš Thomas Fröberg

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA