Riaditeľ Lazia volá po reštarte ligy: Ostrá kritika vlády aj rivalov!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/(Alfredo Falcone

RÍM - Športový riaditeľ Lazia Rím Igli Tare skritizoval taliansku vládu za nejasný postoj k pokračovaniu futbalovej Serie A. Sezónu prerušili v marci pre šíriaci sa koronavírus, doteraz však nie jasné, kedy by mohli hráči opäť vybehnúť na súťažné trávniky.

Laziu sa situácia nepáči o to viac, že zažíva skvelý ročník. Pred prerušením figurovalo v ligovej tabuľke na druhom mieste o bod za Juventusom Turín. "Rešpektujeme rozhodnutia vlády, ale očakávali sme reštart 4. mája. Všetky podujatia sú zmrazené už dva mesiace a to je veľmi dlhá doba. Neviem, o čo ide ministrovi športu Vincenzovi Spadaforovi, ale futbal to asi nie je. Jeho drastické opatrenia nám škodia, kvôli nemu nemôžeme hrať," neskrýval Tare frustráciu v rozhovore pre rádio Lazio Style.

Kritické slová sa ušli aj iným, vo svojej výpovedi sa "obul" aj do súperov. Nepáči sa mu nedostatok iniciatívy a tlaku na vládu, aby umožnila pokračovanie ligy: "V Nemecku prezident zväzu aj šéfovia klubov otvorene žiadajú politikov o povolenie. Zaujímalo by ma, prečo v Juventuse Turín či Interi Miláno mlčia."

V Taliansku evidovali v utorok ráno takmer 200-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 26.977 úmrtí, situácia sa však pomaly upokojuje a tamojšia vláda povolila športovcom od 4. mája tréningy. Informovala o tom agentúra SID.

Viac o téme: Lazio Rím Igli Tare
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/(Alfredo Falcone
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články