Le Graet prijal ukončenie Ligue 1: Rozhodnutie bolo správne, zdravie je na prvom mieste

Gianni Infantino a Noël Le Graët
Gianni Infantino a Noël Le Graët

PARÍŽ - Prezident Francúzskej futbalovej federácie (FFF) Noël Le Graët akceptoval rozhodnutie o nedokončení Ligue 1 z dôvodu koronavírusovej krízy. Dúfa však, že v auguste sa bude môcť odohrať aspoň finále Francúzskeho pohára medzi Parížom St. Germain a AS St. Étienne.

"Rozhodnutie zrušiť ligové zápasy bolo správne. Zdravie je na prvom mieste," vyhlásil Le Graët pre denník L'Equipe. Francúzsky premiér Edouard Philippe po utorňajšom zasadnutí kabinetu uviedol, že nebude môcť prísť k reštartu sezóny 2019/2020. Pre pandémiu vláda predĺžila zákaz organizovania veľkých športových podujatí až do septembra.

Riadiaca ligová organizácia LFP bude rokovať, či udelí majstrovský titul, jeho obhajca PSG mal na čele tabuľky dvanásťbodový náskok. Vplyvný prezident klubu Olympique Lyon Jean-Michel Aulas je proti a navrhuje play off, jeho tím figuroval na siedmej priečke mimo postupu do európskych súťaží. PSG prijal predčasné ukončenie najvyššej súťaže, no bude hrať v zahraničí, pokiaľ sa podarí obnoviť Ligu majstrov.

Tagy: Ligue 1 Noël Le Graët

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Alessandra Tarantino

DISKUSIA