Slovenský majster posilňuje káder aj počas krízy: Skúsený kubánsky hráč zapadne na viacero postov

Pavel Caballero HernandezPavel Caballero Hernandez Zdroj: Twitter/Hballtransfers

PREŠOV - Kubánsky reprezentant Pavel Caballero Hernandez bude od nasledujúcej sezóny novou posilou hádzanárov Tatrana Prešov. Do tímu úradujúceho slovenského šampióna prestúpil z portugalskej ligy z klubu SC Horta a podpísal dvojročný kontrakt.

"Pavel má za sebou veľmi vydarené pôsobenie v portugalskej súťaži. Ako krídelník bol v tejto sezóne veľmi často využívaný aj na pozícii ľavej spojky. Ide o výbušný a veľmi silový typ hráča. Má veľmi dobrú strelu zvonku a dokázal sa presadiť aj proti popredným mužstvám ako Porto, Sporting či Benfica, proti ktorým dosiahol priemer sedem gólov na zápas," uviedol pre klubový web generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Tím Tatrana Prešov, uprostred Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Dvadsaťosemročný Hernandez si od roku 2007 oblieka dres kubánskej reprezentácie. V portugalskom SC Horta pôsobil uplynulé štyri sezóny. Z tohto tímu príde do Prešova v novej sezóne aj pravý krídelník Nuno Santos. V sezóne 2018/19 odohral Hernandez v portugalskej najvyššej súťaži 36 zápasov, v ktorých zaznamenal 158 gólov. V aktuálnej sezóne nastúpil na 26 zápasov a zaznamenal 144 presných zásahov.

O jeho služby mali záujem aj ďalšie kluby z Portugalska, Španielska a Kataru. "V našom tíme videl možnosť s dobrou minutážou nastupovať v európskych súťažiach, či je to SEHA Gazprom liga alebo súťaže EHF a toto bolo preňho veľmi dôležité. Takisto tiež, že prichádza do Prešova jeho spoluhráč Nuno Santos a budú tu aj Brazílčania, takže cíti, že by sa mohol v tíme a novom prostredí rýchlejšie etablovať," dodal Benický.

Viac o téme: Tatran Prešov Pavel Caballero Hernandez
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Hballtransfers
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články