Majster Slovenska znížil platy hráčom rovno aj na budúcu sezónu: Kapitán končí!

Martin Straňovský
Martin Straňovský

PREŠOV - Hádzanársky klub Tatran Prešov sa dohodol na ukončení spolupráce s dvojicou Martin Straňovský a Rares Marian Fodorean. Obaja mali platné zmluvy aj na nasledujúcu sezónu, v klube však z rôznych dôvodov skončili. Generálny manažér klubu Miroslav Benický zároveň pre klubovú stránku potvrdil avizovaný odchod Lukáša Urbana.

Prekvapením je najmä odchod skúseného lídra Prešovčanov Straňovského. "Vzájomne sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Ďalej túto tému klub nebude komentovať. Martinovi, ktorý bol v uplynulých dvoch sezónach kapitán tímu, ďakujeme za jeho účinkovanie v Tatrane a prajeme mu ďalšie úspechy," uviedol na oficiálnom klubovom webe generálny manažér Tatrana Miroslav Benický. Podľa utorňajšieho vydania denníka Šport odmietol 34-ročný krídelník akceptovať zníženie platu v nasledujúcom ročníku.

Na rozdiel od Straňovského je predčasný odchod rumunského hráča so španielskym občianstvom Fodoreana spôsobený nenaplnením očakávaní z oboch strán. "Brali sme ho ako hráča pre ďalšie sezóny. V prvej nepresvedčil a dostatočne nenaplnil naše očakávania, ale ani svoje. Chce mať väčší herný priestor, čo v danom momente nebolo reálne, preto sme dospeli k spoločnej dohode."

V Tatrane už nepočítajú ani s odchovancom Lukášom Urbanom, ktorý po vypršaní zmluvy zamieril do francúzskeho Chartres. "Navrhli sme mu predĺženie zmluvy, ale Lukáš už pred nepríjemným zranením túžil po zahraničí, takže v tom momente sme už aj my začali uvažovať o náhrade na jeho pozíciu. To sme napokon riešili angažovaním nových hráčov na strednú spojku, keďže na tej ľavej máme, aj pri očakávanom návrate zraneného Dominika Kroka, dostatok hráčov. Lukášovi prajeme, aby sa po úspešnej rekonvalescencii čím skôr vrátil na palubovky a úspešne pokračoval vo svojej kariére," poznamenal Benický.

Klub upravil hráčom zmluvy

Vedenie Tatrana sa nedávno dohodlo s hráčmi na úprave platných zmlúv. Tá sa dotkla nielen nedohranej sezóny 2019/2020, ale aj nasledujúcej. Klub k utorku 21. aprílu dospel k dohode so všetkými hráčmi, s ktorými počíta pre budúcu sezónu, s výnimkou jediného prípadu.

"Uvidíme v najbližších dňoch, ako sa situácia vyvinie s posledným hráčom, ktorý ostáva a v prípade ktorého dohoda nebola uzavretá. Samozrejme, neboli to s nikým jednoduché rokovania, ale musím vyzdvihnúť chalanov za korektnosť a že si uvedomili, v akej situácii sme všetci spolu," uviedol Benický ešte pred ukončením spolupráce so spomínanou dvojicou.


Tagy: Tatran Prešov Martin Straňovský Miroslav Benický

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Milan Kapusta

DISKUSIA