Slovenský hokejový talent mieri do Nemecka: Som presvedčený, že sa presadí!

Andrej Bíreš v súboji o puk
Andrej Bíreš v súboji o puk

NORIMBERG - Slovenský hokejista Andrej Bíreš bude v sezóne 2020/2021 pôsobiť v najvyššej nemeckej súťaži. Dvadsaťšesťročný útočník, ktorý vlastní nemecký pas, podpísal ročnú zmluvu s opciou s účastníkom DEL Norimberg Ice Tigers. Informovala o tom oficiálna internetová stránka klubu.

Banskobystrický odchovanec a niekdajší slovenský mládežnícky reprezentant zamieril v roku 2011 do Nemecka, až doposiaľ však nastupoval iba v tamojších nižších súťažiach. V minulom ročníku hral v druhej najvyššej súťaži DEL v drese EC Bad Nauheim, v 51 zápasoch základnej časti si pripísal 26 gólov a 16 asistencií, v play off pridal päť bodov (3+2) v dvoch štartoch.

"Andreja som sledoval už niekoľko rokov. Doteraz sa mu pri prechode do vyššej ligy zakaždým podarilo etablovať a rýchlo sa zhostiť dôležitejšej úlohy. Je výborný korčuliar a technik, ktorý robí spoluhráčov lepšími a má nos na góly. Som presvedčený, že rovnako ako v Bad Nauheime sa presadí aj v DEL," povedal pre klubový web André Dietzsch, športový riaditeľ Ice Tigers.


Tagy: Norimberg Ice Tigers Andrej Bíreš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA