Boxerský šampión na tri roky do väzenia: Obvinenia z dopingu a ublíženia na zdraví sa nepreukázali

Felix Sturm
Felix Sturm

KOLÍN NAD RÝNOM - Bývalý nemecký profesionálny boxer Felix Sturm pôjde na tri roky do väzenia. Súd v Kolíne nad Rýnom ho uznal vinným z daňových únikov, naopak, nepreukázali sa obvinenia z dopingu a ublíženia na zdraví. Ako informovala agentúra DPA, rozsudok ešte nie je právoplatný.

Niekdajší šampión v strednej a superstrednej váhe sa v záverečnej reči ospravedlnil za daňové úniky, no poprel užitie zakázaných látok. V najhoršom prípade mu hrozilo až desať rokov za mrežami. Obhajoba žiadala za daňový delikt iba podmienečný trest, čo sa jej nepodarilo vymôcť.

Štyridsaťjedenročný Sturm podľa obžaloby neodviedol v rokoch 2008 až 2010 a 2013 štátu asi milión eur. Daňové úniky v rokoch 2011-12 mu na súde neboli dokázané. Dopingové obvinenia sa viazali na jeho posledný zápas proti Rusovi Fiodorovi Čudinovovi o titul organizácie WBA (Super) v superstrednej váhe. Sturm zvíťazil, odobraté vzorky vykazovali nezrovnalosti, pre chyby v dokumentácii však neprišiel o opasok. Keďže úrady pre dopingové podozrenie označili zápas za ilegálny, Sturma obvinili aj z ublíženia na zdraví v súvislosti so zraneniami Čudinova z ringu.


Tagy: Felix Sturm

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP - Martin Meissner

DISKUSIA