Predčasná stopka sezóny vyvolala búrku reakcií: Najedovaný Lyon pohrozil právnymi krokmi

Hráči Olympique Lyon počas zápasu Ligy majstrov
Hráči Olympique Lyon počas zápasu Ligy majstrov

LYON - Olympique Lyon pohrozil po predčasnom ukončení francúzskej futbalovej ligy právnymi krokmi. Vedenie klubu nie je spokojné s verdiktom riadiaceho orgánu súťaže a chce si nárokovať aj náhradu škody, ktorá podľa prezidenta Jeana-Michela Aulasa dosiahne niekoľko miliónov eur.

"Vyhradzujeme si možnosť odvolania sa proti tomuto rozhodnutiu a domáhania sa náhrady škody," uviedol Lyon v oficiálnom stanovisku. Olympique obsadil v tabuľke po 28 absolvovaných kolách až siedme miesto a po dlhých rokoch sa tak nepredstaví v európskych pohárových súťažiach. Paradoxne je ale ešte stále v hre v prerušenej Lige majstrov, v prvom osemfinálovom dueli zdolal doma Juventus Turín 1:0.

Šéf klubu Aulas ešte pred definitívnym verdiktom o ukončení súťaže navrhol, aby sa liga dohrala systémom play off v priebehu augusta. Riadiaci orgán súťaže sa ale rozhodol na základe vládneho nariadenia nepokračovať a Ligue 1 je tak prvou z najväčších európskych líg, ktorá ukončila sezónu. Titul obhájil Paríž St. Germain.


Tagy: Olympique Lyon Ligue 1 koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Laurent Cipriani

DISKUSIA