Dvojité KO pre Duklu Trenčín: Hokejová bašta prišla o dvoch najproduktívnejších hráčov!

Josef Mikyska a Michel MiklíkJosef Mikyska a Michel Miklík Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

TRENČÍN - V kádri hokejistov Dukly Trenčín už nebudú pôsobiť dvaja najproduktívnejší hráči z uplynulej, predčasne ukončenej sezóny. Český útočník Josef Mikyska prestúpil do Vítkovíc a kanadský útočník Brandon Alderson do BK Mladá Boleslav.

Dvadsaťpäťročný Mikyska bol v kanadskom bodovaní Tipsport Ligy na piatej priečke, keď v 53 dueloch nazbieral 55 bodov za 14 gólov a 41 asistencií. "Je to cieľavedomý hráč, ktorý mal veľkú chuť vrátiť sa do českej extraligy," uviedol športový šéf Vítkovic Roman Šimíček pre portál sport.cz.

Alderson nastúpil za Trenčín v minulej sezóne na 48 zápasov, pripísal si 26 gólov a 16 asistencií, spolu 42 bodov. Bol najlepší strelec tímu. Dvadsaťosemročný hráč si tak vypýtal pozvánku do Mladej Boleslavi. "Je to výborný korčuliar i strelec. Po odchode Skalického je to typologicky podobný hráč s rovnakými parametrami. Veríme, že po veľmi vydarenej sezóne v Trenčíne sa mu bude dariť aj u nás," povedal pre klubový web športový riaditeľ BK Radim Vrbata.

Zľava: Brandon Alderson z Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/Tomáš Somr

Mladá Boleslav si do budúcej sezóny upísala aj fínskeho krídelníka Joonu Jäskeläinena z Banskej Bystrice, ktorý v minulom ročníku nazbieral v drse HC'05 spolu 46 bodov (23+23) v 53 zápasoch.

Viac o téme: BK Mladá Boleslav HC Vítkovice HK Dukla Trenčin Brandon Alderson Josef Mikyska
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články