Dokáže zastaviť dominanciu Vlhovej a Shiffrinovej? Holdenerovej tréner netají vysoké ambície

Petra Vlhová a Wendy Holdenerová
Petra Vlhová a Wendy Holdenerová

BERN - Novým trénerom švajčiarskej lyžiarky Wendy Holdenerovej sa stal Rakúšan Klaus Mayrhofer. Dvadsaťšesťročná olympijská víťazka v tímovej súťaži z Pjongčangu 2018 sa podľa jeho slov aj naďalej bude sústrediť na slalom, kde chce opäť vyzvať Petru Vlhovú a Mikaelu Shiffrinovú.

"Našim cieľom bude kryštálový glóbus za slalom. Som presvedčený, že Wendy má šancu ho vyhrať. Je veľmi ambiciózna a odhodlaná. Rád pracujem s ľuďmi, ktorí sú pripravení ísť do toho naplno,“ povedal Mayrhofer denníku Blick.

"Technológia, materiál, fyzička. To všetko je dôležité. Rozhodujúcim faktorom je ale v konečnom dôsledku mentálna sila. Nakoniec je to ako skúška v škole. Keď sa toho človek dosť naučí a natrénuje to, môžem potom k pretekom pristupovať ľahko. Preto je optimálna príprava taká dôležitá,“ hovorí Mayrhofer, ktorý viedol do roku 2017 Češku Šárku Strachovú, potom pracoval ako tréner Rakúskeho lyžiarskeho zväzu. 

"Uvažovali sme o rôznych možnostiach a napokon sme sa rozhodli pre Mayrhofera. Klaus je úžasný chlapík a mám z neho výborný pocit," povedala Holdenerová, ktorá v predčasne ukončenej sezóne 2019/2020 obsadila v hodnotení Svetového pohára 5. miesto.


Tagy: Wendy Holdenerová Klaus Mayrhofer

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA/AP/Giovanni Auletta

DISKUSIA