Slávny tréner pohrozil koncom vo svojom mužstve: Dajte mi peniaze na hráčov, inak odchádzam!

André Villas-Boas
André Villas-Boas

MARSEILLE - Tréner futbalistov Marseille André Villas-Boas pohrozil odchodom, ak vedenie klubu neinvestuje do posilnenia kádra. Olympique v predčasne ukončenom ročníku francúzskej ligy kvôli pandémii koronavírusu skončil druhý a prvýkrát od sezóny 2013/14 si zaistil štart v základnej skupine Ligy majstrov.

"V Marseille sa cítim dobre. Nechcem sa vrátiť do Premier League, aj keď mi agent volal s ponukami odtiaľ. Som tu šťastný. Chcem hrať s Marseille Ligu majstrov. Pokiaľ ale nebudeme mať podmienky k poriadnej práci, nemá to cenu," povedal bývalý kouč Chelsea alebo Tottenhamu francúzskej rozhlasovej stanici RMC.

"Nechcem v Lige majstrov len zarobiť peniaze. Ak by sme tam boli len kvôli tomu, potom by som v klube nechcel zostať. Chcem vedieť, kam sa uberáme, čo môžeme dokázať a koľko môžeme investovať a či ma klub chce, alebo nie," uviedol štyridsaťdvaročný Portugalčan. Súčasný kontrakt mu vyprší po nadchádzajúcej sezóne.

"Najdôležitejšie je, či ľudia okolo mňa ako športový riaditeľ Andoni Zubizarreta a riaditeľ skautingu Albert Valentin majú právomoci, alebo nie. Musíme mať a chceme mať právo robiť rozhodnutia. Nemáme veľký káder. Musíme myslieť na hráčov, ktorým v roku 2021 vyprší zmluva," vyhlásil Villas-Boas.


Tagy: Olympique Marseille André Villas-Boas

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Daniel Cole

DISKUSIA