VIDEO Tatar medzi najlepšími v prerušenej sezóne NHL: Skvostným gólom sa dostal do TOP 50

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar

MONTREAL - Bezpochyby najlepší slovenský útočník prerušenej sezóny. Tomáš Tatar po presune do Montrealu bodovo výrazne ožil. V tíme s ním počítajú ako s ťahúňom a stavajú ho do prvého útoku. S veľkým náskokom je z neho najproduktívnejší hráč Canadiens. Veľa z jeho gólov boli lahôdky, ale ten posledný bol ukážkový.

Počas prestávky spôsobenej koronavírusom sa na webe NHL rozhodli zverejniť rebríček 50 najkrajších gólov. Bolo jasné, že skôr či neskôr sa v ňom objaví aj Tomáš Tatar a jeden z jeho 22 gólov. Práve ten posledný zaradili tvorcovia rebríčka na vysoké miesto. Prebojoval sa až do tretej desiatky, konkrétne na 23. priečku. Oklieštený zostal takými skvelými hráčmi ako Sidney Crosby (top gól číslo 24) a Connor McDavid (top gól číslo 22). 

Tatar zaujal predovšetkým svojou technikou. To je vec, ktorá je u neho bežná. Má ju na vysokej úrovni a neraz ňou zamotáva hlavu brankárom. Tentoraz  perfektne zmiatol brankára NY Rangers Alexandra Georgijeva, ktorý sa márne snažil držať krok s hromadou pohybov, ktoré Tatar robil. Zakončoval prakticky do prázdnej bránky.


Tagy: New York Rangers Tomáš Tatar Montreal Canadiens Alexandar Georgijev

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
TASR/AP; Video: Youtube

DISKUSIA