VIDEO Historicky prvá medaila pre Slovensko bola sklamaním: Zo striebra som sa nevedel tešiť

Radosť slovenských hokejistov zo zlatej medaily po prílete na SlovenskoRadosť slovenských hokejistov zo zlatej medaily po prílete na Slovensko Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

BRATISLAVA - Historicky prvá medaila pre Slovensko v ére samostatnosti bola obrovskou vecou. Celá krajina žila hokejom. Mužstvo, od ktorého nikto nič veľké nečakal, to dotiahlo až do finále, hoci sa očakával jeho koniec už v štvrťfinále. Nie každý má na jagavé striebro len tie najlepšie spomienky. Hráči chceli viac. Titul bol tak blízko.

Slovensko postúpilo na majstrovstvách sveta v roku 2000 zo základnej skupiny z posledného štvrtého postupového miesta. Veľkou senzáciou bol pomerne jasný triumf 4:1 nad USA, hoci súper skóroval ako prvý. každý cítil vo vzduchu medailu a odhodlanie rástlo. V semifinále to bol obrovský boj, no Slováci to znovu zvládli. Triumf 3:1 ich posunul do bratského finále s Českom. Ľudia zahltili hráčov obrovským množstvom gratulácií a priali im, aby to vyšlo aj vo finále. Senzácia sa však nekonala. Skúsenejší Česi vyhrali 5:3 a Slovákom zostali "iba" strieborné medaily. Aj tak to bol obrovský úspech. Keď však prehráte posledný zápas, úsmev sa niekedy hľadá ťažko.

"Pred finálovým zápasom som mal veľké očakávania. Boli to moje prvé majstrovstvá a hneď finále. Ešte k tomu proti Čechom, čo je veľké derby. Veril som, že môžeme dosiahnuť na zlatú medailu. Striebro pre mňa znamená veľké sklamanie. Dlho som sa nevedel tešiť zo striebornej medaily. Možno až keď sme o dva roky vyhrali v Göteborgu zlatú, až vtedy som sa cez to nejako preniesol. Bral som to tak, že nie každý deň sa podarí dostať do finále majstrovstiev sveta. Vtedy som to bral tak, že je to možno moje jediné finále, do ktorého sa dostanem. Bola to veľká šanca stať sa majstrom sveta. Vtedy to ale nevyšlo. Našťastie sa nám o dva roky podarilo vyhrať, takže už to prebolelo. Vtedy som to ale bral ťažko," povedal na videu zverejnenom SZĽH Michal Handzuš, ktorý veľmi túžil po zlate už ako nováčik v reprezentácii.

Srdiečko, slovenská nátura, bojovnosť, obetavosť, jeden za všetkých, všetci za jedného...

Viac o téme: Michal Handzuš Slovensko Česko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Štefan Puškáš; VIDEO: facebook - Hockey Slovakia
  • Zdroj: športky

Súvisiace články