Španielsky záložník sa z titulu netešil: Milujem futbal, ale najradšej by som oslavoval na ihrisku

Ander Herrera
Ander Herrera

PARÍŽ - Španielsky futbalista Ander Herrera priznal, že nemal vôbec radosť zo zisku svojho prvého majstrovského titulu v kariére. Podarilo sa mu ho vybojovať s Parížom Saint-Germain, ktorého riadiaci orgán Ligue 1 vyhlásil za šampióna, hoci pandémia koronavírusu neumožnila dokončiť sezónu v najvyššej francúzskej súťaži.

"Aby som bol úprimný, žiadne oslavy sa nekonali. Milujem futbal, ale najradšej by som získaval trofeje na ihrisku a tešil sa z nich s mojimi spoluhráčmi. Je trochu smutné, že som prvý titul v kariére získal takýmto spôsobom, ale nič s tým neurobím. No keď sa už vedenie ligy rozhodlo udeliť titul, potom je bez debaty v správnych rukách. Zaslúžili sme si ho," uviedol pre ESPN 30-ročný stredopoliar, ktorý prišiel do Parku princov v júli minulého roka. Predtým pôsobil v Manchestri United.

Ligue 1 predčasne ukončili 28. apríla. Vo Francúzsku odohrali do vypuknutia pandémie 28 kôl, Paríž mal na čele tabuľky pohodlný 12-bodový náskok pred Olympique Marseille a odohral o zápas menej. Podľa poradia v tabuľke budú hrať Parížania v Lige majstrov spolu s Marseille a Stade Rennes, v Európskej lige sa predstavia OSC Lille a Stade Reims. Do nižšej súťaže zostúpili Amiens a Toulouse.

Pre PSG je to deviaty titul v klubovej histórii, čím sa vyrovnal Olympique Marseille. O jeden viac má rekordér AS Saint-Étienne.


Tagy: Ander Herrera

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
TASR
Foto:
psg.fr

DISKUSIA