Milióny fanúšikov budú upierať zraky do Kodane: V Dánsku usporiadajú futbalové Euro aj Tour

Christian Eriksen a jeho gólové oslavy
Christian Eriksen a jeho gólové oslavy

KODAŇ - Po preložení futbalových majstrovstiev Európy na budúce leto Dáni uistili, že Kodaň zvládne usporiadať náročný športový dvojboj s etapami Tour de France. Slávne cyklistické preteky začnú v dánskej metropole v budúcej sezóne 2. júla, teda len pár dní po tom, čo bude Kodaň hostiť štyri zápasy Eura.

Šéf futbalového zväzu Jesper Möller vo štvrtok oznámil, že bola podpísaná s vedením mesta i partnermi nová zmluva, čo si vyžiadal odklad ME kvôli pandémii chorobe COVID-19. "Vďaka všetkým - štadiónu Parken, mestu, UEFA aj Tour de France, že v priebehu pár týždňov našli konštruktívne riešenie pre túto zložitú výzvu," povedal Möller na tlačovej konferencii.

Revolučná Euro usporiada budúci rok v lete dvanásť krajín. V Kodani bude hrať trikrát dánska reprezentácia v základnej skupine medzi 13. a 22. júnom a o týždeň neskôr sa na štadióne Parken uskutoční jeden zápas osemfinálovej fázy. Tour 2021 začne v Kodani 2. júla a na dánskom území budú nasledovať ešte dve etapy.

"Tak sa všetko podarilo. Môžeme sa tešiť na fantastické športové leto v Kodani s množstvom radosti a pospolitosti," pochvaľoval si starosta Frank Jensen.


Tagy: Tour de France Dánsko Kodaň EURO 2020

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/Bo Amstrup/Ritzau Scanpix via AP

DISKUSIA