Šéf NBA zarmútil celý basketbalový svet: Hrať pred prázdnymi tribúnami sa bude možno aj o rok

Šéf NBA Adam Silver
Šéf NBA Adam Silver

NEW YORK - Basketbalisti NBA mohli hrať pred prázdnymi tribúnami aj v budúcom roku, ak sa v blízkej dobe nepodarí vyvinúť vakcínu proti chorobe covid-19. Na piatkovej videokonferencii to podľa médií povedal komisár elitnej severoamerickej ligy Adam Silver.

Sezóna NBA bola prerušená 11. marca po zistení prvého prípadu nákazy koronavírusom medzi hráčmi. V súčasnosti sa už malo hrať play off, ďalej však nie je jasné, kedy a v akom formáte by mohla súťaž pokračovať.

Silver teraz uviedol, že o osude ligy sa rozhodne v júni. Vedenie súťaže sa napriek tomu zatiaľ nevzdalo myšlienok na plný formát vyraďovacej časti so sériami na štyri víťazné zápasy. Stále väčšiu podporu má sústredenie tímov do jedného alebo dvoch miest, pričom najväčšími favoritmi sú Orlando a Las Vegas.

Podľa predstáv NBA by hráči podstupovali testy na covid-19 každý deň. Pri pozitívnom výsledku by skončil v karanténe iba nakazený basketbalista, na jeho tím, ani na ligový program by to nemalo vplyv. V piatok mohli kluby otvoriť tréningové centrá pre individuálnu prípravu hráčov v štátoch, v ktorých to uvoľnené opatrenia proti šíreniu koronavírusu umožňujú. Zatiaľ ale túto možnosť využilo len minimum z nich. Opätovnému rozohraniu súťaže by potom mali predchádzať minimálne trojtýždňové tréningové kempy.


Tagy: NBA Adam Silver

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP Photo/David Banks

DISKUSIA