Legendárny Lendl uzavrel nekonečné debaty: Kto z tria Federer, Nadal a Djokovič zasadne na trón?

Ivan Lendl
Ivan Lendl

BRISBANE - Nekonečné debaty tenisových fanúšikov o tom, kto je najlepší hráč všetkých čias, by Ivan Lendl vyriešil úplne jednoducho. Podľa víťaza Davisovho pohára z roku 1980 zasadne na trón z tria Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič jednoducho ten, kto získa najviac grandslamových titulov.

Zatiaľ je na tom v tomto smere najlepšie Federer, ktorý má pred tohtoročnými 39. narodeninami na konte 20 triumfov. Nadal stráca jeden titul a najmladší Djokovič, súčasná svetová jednotka, zvíťazil v 17 grandslamových finále.

"Je to každopádne medzi Novakom, Rafom a Rogerom, kto bude považovaný za najlepšieho hráča open éry (od roku 1968). Rozhodne počet grandslamových titulov," povedal Lendl austrálskej televíznej stanici Channel Nine. Doplnil, že pred zlúčením amatérskeho tenisu s profesionálnym považuje za najväčšiu legendu Austrálčana Roda Lavera.

"V tejto chvíli môžete proste len povedať, že vedie Roger. Ale tie preteky ešte zďaleka nie sú na konci. Rozhodnuté bude až vtedy, keď všetci traja skončia," vyhlásil Lendl, ktorý sám získal osem grandslamových titulov. Upozornil, že Španiel Nadal je o päť rokov mladší ako jeho švajčiarsky rival a Srb Djokovič o šesť, takže obaja môžu hrať ešte dlho.

Trio velikánov si podmanilo posledných 13 grandslamových turnajov. Ako posledný dokázal ich dominanciu narušiť Federerov krajan Stan Wawrinka, ktorý v roku 2016 ovládol US Open.

Kým Federer a Nadal sú miláčikovia publika, srbský tenista takúto podporu zďaleka nemá. Lendl si však nemyslí, že by to v diskusiách o najlepšom hráčovi všetkých čias hralo nejakú rolu. "Nebavíme sa tu o tom, kto je najpopulárnejší, ale kto je najlepší. A to sa nedá merať popularitou," dodal bývalý československý reprezentant.


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Novak Djokovič Ivan Lendl

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Alastair Grant

DISKUSIA