Organizátori Roland Garros opäť zvažujú predtým vylúčenú variantu: Nezavrhujeme žiadnu možnosť

Na archívnej snímke je hlavný kurt Phillippa Chatriera
Na archívnej snímke je hlavný kurt Phillippa Chatriera

PARÍŽ - Usporiadatelia French Open by mohli usporiadať odložený antukový grandslamový turnaj bez prítomnosti divákov.

Zatiaľ čo predtým francúzska ministerka športu Roxana Maracineanuová taký variant vylučovala, teraz šéf národného tenisového zväzu Bernard Giudicelli pripustil, že je to možné.

"Nezavrhujeme žiadnu možnosť. A zorganizovať turnaj za zatvorenými dverami by jedna časť obchodného modelu - televízne práva - umožňovala. To nemožno prehliadať," povedal Giudicelli agentúre AFP. Peniaze z televíznych práv tvoria pri French Open viac ako tretinu príjmov.

V tomto týždni francúzski usporiadatelia oznámili, že už zakúpené vstupenky nebudú v náhradnom termíne v platnosti a všetkým ich majiteľom budú zaplatené čiastky vrátené. Je teraz tiež možné, že sa na jesenný termín žiadne nebudú predávať.

Najväčší antukový turnaj sa mal v areáli Roland Garros pôvodne uskutočniť od 24. mája do 7. júna, ale kvôli pandémii koronavírusu bol preložený na 27. septembra až 10. októbra. Celá tenisová sezóna je momentálne prerušená najmenej do polovice júla. Niektorí elitní hráči už vyjadrili obavy, že tento rok už sa hrať nezačne. Wimbledon bol zrušený bez náhrady, o osude US Open sa rozhodne najneskôr v júni.


Tagy: Bernard Giudicelli Roland Garros 2020 French Open 2020

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Martin Bureau

DISKUSIA