Országh v Česku stojí pred veľkou výzvou: Klub s obrovskou históriou má jasný cieľ!

Vladimír Országh Vladimír Országh Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš

LITVÍNOV - Nový tréner extraligových hokejistov Litvínova Vladimír Országh verí, že sa mu na striedačke severočeského klubu bude dariť a s Vervou sa bude pohybovať v iných častiach tabuľky ako v predošlých sezónach. V poslednom ročníku si Litvínov zotrvanie medzi elitou zaistil až výhrou v poslednom zápase základnej časti nad Kladnom.

"Je to výzva. Posledné roky asi výsledkovo nevyšli, ale my sa pozeráme dopredu. My ako realizačný tím spoločne s hráčmi urobíme všetko pre to, aby sa sem vrátilo play off. Bude to na nás, ako budeme spolupracovať," uviedol Országh v rozhovore pre klubový web.

Štyridsaťdvaročný bývalý vynikajúci slovenský útočník trénuje od roku 2010 a úspechy zbieral v Banskej Bystrici, s ktorou získal v rokoch 2017 a 2018 titul v slovenskej lige. V ročníku 2018/19 viedol v KHL Slovan Bratislava. Pôsobil tiež ako asistent trénera pri slovenskej reprezentácii. "Teším sa, idem do kvalitnej ligy, ktorá má meno. Klub má obrovskú históriu, Litvínov je hokejové mesto," povedal Országh.

Majster sveta z roku 2002, ktorý odohral takmer 300 zápasov v NHL, si dobre uvedomuje, že Litvínovu sa v posledných sezónach príliš nedarilo. "V tíme musíme zvýšiť konkurenciu. Uvidíme, ako sa káder vyskladá, či sa liga uzavrie, alebo nie. V prvom rade je ale tvrdá práca. Nikto netvrdí, že sem prídeme a všetko vytrhneme. Ale my ako realizačný tím a hráči budeme tvrdo pracovať," podotkol Országh.

Nástupca Vladimíra Kýhosa ale nemal priamy vplyv na niektoré zmeny v kádri. Severočesi jeho príchod ohlásili v polovici apríla, keď už o nich bolo fakticky rozhodnuté. "Niektorí hráči tu boli podpísaní, niekoho by sme chceli priviesť. Chcem, aby to chalani brali profesionálne, nielen na ľade, ale aj mimo ľad. Určite nechcem prísť s nejakými veľkými vyhláseniami, čo tu budeme všetko robiť. Je to určitý proces, ktorý bude prebiehať. Prestavba nie je jednoduchá, chvíľu to trvá," uviedol rodák z Banskej Bystrice.

Základom dobrých vzťahov je podľa neho dobrá komunikácia. Zverencov berie ako partnerov. "Sú dané určité pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať. Ale som otvorený, nemám problém sa s nikým pobaviť," povedal Országh, ktorého asistentom bude skúsený Václav Sýkora. "Myslím, že spolu budeme fungovať dobre. Na veľa vecí máme spoločný názor, ale keď budeme mať na niečo iný názor, tak to bude jedine dobre. Budeme o tom komunikovať, diskutovať a nájdeme správne riešenie," uviedol.

Litvínov vstúpi do budúcej sezóny s kompletne zmeneným vedením i novým realizačným tímom, v ktorom z trénerov zostal len Zdeněk Orct, ktorý sa stará o brankárov. Podľa Országha je to výhoda. "Každý začína s čistým stolom a je na ňom, ako sa prejaví. Možno niekomu v minulosti nesedel tréner alebo systém, to ja neviem. Pre nás je veľká výhoda, že tu nemáme žiadne väzby, všetci sme prišli odinakiaľ," dodal.

Viac o téme: Vladimír Országh HC Verva Litvínov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Radoslav Maťaš
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články