VIDEO Ďalší malý turnaj ovládol Američan Opelka: Náročné dni, bolí ma celý človek

Reilly Opelka
Reilly Opelka

WEST PALM BEACH - Druhý malý turnaj tenistov v čase koronavírusovej krízy vyhral na Floride domáci Reilly Opelka. Na akcii vo West Palm Beach, ktorá sa konala bez divákov a pri dodržiavaní prísnych hygienických pravidiel, predčil 39. hráč svetového rebríčka troch súperov - Srba Miomira Kecmanoviča, Poliaka Huberta Hurkacza a krajana Tommyho Paula.

Exhibičný turnaj série UTR Pre Match Series mal mať pôvodne hlavnú hviezdu vo svetovej osmičke Matteovi Berrettinim, lenže taliansky semifinalista minulého US Open sa ospravedlnil pre zranenie. "Boli to náročné dni. Bolí ma celý človek, dlho som nebol tak unavený, ale mám z toho dobrý pocit," povedal Opelka.

Profesionálna tenisová sezóna je kvôli pandémii choroby covid-19 prerušená od marca najmenej do polovice júla. Prvú podobnú exhibíciu usporiadali Nemci pre osem hráčov pred týždňom v mestečku Höhr-Grenzhausen v blízkosti Koblenzu.

Na Floride tenisti tiež hrali na dva víťazné sety v skrátenom formáte, Opelka vo finále porazil Kecmanoviča 4:3, 2:4 a 4:2. V dueli o tretie miesto bol lepší Hurkacz.

Za dva týždne budú mať prvý turnaj série UTR Pre Match ženy, zúčastniť by sa ho mali Alison Riskeová, Amanda Anisimovová, Danielle Collinsová a Austrálčanka Ajla Tomljanovićová. Hrať sa bude opäť bez divákov, rozhodcov i zberačov loptičiek. Podobné exhibičné akcie sa na konci mája chystajú napríklad aj v Česku.


Tagy: Hubert Hurkacz Miomir Kecmanovič Reilly Opelka Tommy Paul

Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk; Video: Youtube

DISKUSIA