U našich susedov padnú ďalšie obmedzenia: Športový život v Česku sa opäť priblíži k normálu!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

PRAHA - Športový život v Česku sa od pondelka znova o niečo priblíži k normálu. Bude sa môcť trénovať na vonkajších i vnútorných športoviskách za účasti až stovky osôb, čo umožní všetky bežné tréningy vrátane plnohodnotnej prípravy futbalových klubov.

Povolené budú tiež športové podujatia do stovky ľudí a bez prítomnosti divákov. Tie ale budú začínať postupne, pretože športové zväzy a ďalší usporiadatelia na základe predchádzajúcich plánov uvoľňovania vládnych obmedzení počítali s neskorším termínom.

Napríklad prvá futbalová liga by mala začať po 25. máji, keď si to na utorňajšom ligovom grémiu odsúhlasia kluby. Od pondelka sa ale tímy budú môcť naplno pripravovať. V menších skupinách a bez vzájomných kontaktov môžu profesionálni futbalisti trénovať od 20. apríla, od budúceho týždňa už nebudú mať žiadne obmedzenia.

A obmedzenia padnú tiež pre tréningy amatérov vrátane detí a mládeže, ktorí sa teraz mohli pripravovať len vonku a v maximálne desaťčlenných skupinách. Pre všetkých sa popri posilňovní a fitness centier otvoria aj telocvične, športové haly a ďalšie vnútorné športoviská a maximálny počet účastníkov sa zvýši na sto. Športovci nebudú musieť nosiť rúško, pre všetkých ostatných vrátane trénerov zostáva ochrana úst a nosa povinná.

Povolené sú aj kontaktné športy ako judo. Bezpečná dvojmetrová vzdialenosť musí byť dodržiavaná len medzi športujúcou skupinou a okolím, nie medzi športovcami vzájomne, uviedol Český zväz džuda na svojom facebooku. Rovnako ako všade inde musia byť k dispozícii dezinfekčné prostriedky na ruky a po tréningu sa musia dezinfikovať všetky pomôcky.

Na športoviskách zostáva uzavreté zázemie, ako sú šatne a sprchy. Prístupné môžu byť len toalety, ak sa na nich nebude zdržiavať viac ľudí súčasne.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Getty Images

DISKUSIA