VIDEO expresného KO po 20 sekundách: Rana ako z dela najlepšou trefou galavečera UFC!

Knokautovaný Jairzinho Rozenstruik
Knokautovaný Jairzinho Rozenstruik

JACKSONVILLE - Galavečer zmiešaných bojových umení organizácie UFC ukončil v Spojených štátoch amerických nútenú pauzu v športovom dianí. V Jacksonville na Floride sa uskutočnilo jedenásť duelov pred prázdnym hľadiskom haly pre 15 000 ľudí, diváci mohli súboje sledovať iba v televízii v priamom prenose ESPN.

Veľkú pozornosť pútal súboj ťažkých váh, v ktorom Francis Ngannou nastúpil proti vyzývateľovi Jairzinhovi Rozenstruikovi. Súboj skončil obdivuhodným knokautom a rana ako z dela ukončil duel gigantov už po 20 sekundách! 

Ngannou, ktorého famózna rana sa stala ranou večera, sám priznal, že prešiel jednou z najnáročnejších príprav a tie napokon priniesli sladké ovocie. Duel začal poriadne ostrou výmenou, keď si obidvaja borci vymenili viacero tvrdých direktov a smrtiaca kombinácia víťaza napokon slávila úspech, keď soka totálne prišpendlil na pletivo. Ngannou si výhrou vypýtal titulovú šancu, aktuálnym držiteľom opasku je ale Stipe Miocic, ktorého k trilógii vyzýva Daniel Cormier. 

Aj keď súboj ťažkých váh trval necelú minútu, história si pamätá aj oveľa rýchlejšie ukončenia. V ťažkej váhe drží rekord Todd Duff, ktorý na UFC 102 ukončil Tima Hagueho už po siedmich sekundách. Najrýchlejší knokaut zo všetkých kategórií zas drží Jorge Masvidal, a to ukončením Bena Askrena po iba štyroch sekundách.


Tagy: Francis Ngannou UFC 249 Jairzinho Rozenstruik

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP - John Raoux

DISKUSIA