VIDEO Posledná obhajoba titulu: Olympijský šampión knokautoval súpera a sklamal fanúšikov UFC!

Henry Cejudo a Dominick Cruz
Henry Cejudo a Dominick Cruz

JACKSONVILLE - Američan Henry Cejudo obhájil titul v bantamovej váhe, keď zdolal technickým knokautom v druhom kole (4:58 min) krajana Dominicka Cruza. Olympijský víťaz v zápasení z roku 2008 je zároveň šampión mušej hmotnostnej kategórie, bezprostredne po zápase však ohlásil ukončenie kariéry s bilanciou 16-2.

 

"Som spokojný s tým, čo som dokázal. V športe som odviedol dostatok, chcem si to užívať. Mám 33 rokov, chcem si založiť rodinu. Od jedenástich rokov som obetoval všetko, aby som sa dostal tam, kde som dnes. Nenechám si to vziať," rozlúčil sa Cejudo v oktagone.

Cejudo (16-2) má na svojom konte sériu tých najväčších úspechov, aké môže športovec vôbec dosiahnuť. V roku 2008 získal zlatú olympijskú medailu a neskôr k nej pridal dva pásy šampióna UFC.  V roku 2018 získal titul mušej váhy (56 kg), ktorý raz obhájil. V roku 2019 k nemu pridal titul bantamovej váhy (61,2 kg). Stal sa druhým zápasníkom, ktorý držal dva pásy súčasne, ale následne musel kvôli neaktivite titul mušej váhy prepustiť. 

Galavečer sa uskutočnil napriek tomu, že Brazílčan Ronaldo Souza a dvaja členovia jeho realizačného tímu mali pozitívne výsledky testov na nový koronavírus. V pätnásťtisícovej hale na Floride chýbali fanúšikovia, okolo klietky sa museli dodržiavať a rozstupy a členovia tímov, ktorí sa starali o bojovníkov medzi kolami, nosili ochranné masky. V takýchto podmienkach sa uskutočnia aj najbližšie dve podujatia. 14. a 17. mája.

"Vyšlo to veľmi dobre, som spokojný s tým, ako sa nám to podarilo," povedal prezident UFC Dana White. Jeho organizácia si vyslúžila aj pochvalu od amerického prezidenta Donalda Trumpa: "Šport treba vrátiť do hry. Dodržujete všetky potrebné nariadenie, ale potrebujeme šport. Chceme ho mať naspäť, gratulujem Danovi Whiteovi a UFC."


Tagy: UFC 249 Henry Cejudo Dominick Cruz

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP - John Raoux; Video: UFC ESPN

DISKUSIA