Špičkoví českí tenisti si opäť zahrajú: Účasť na turnaji v Prahe prisľúbila aj svetová trojka

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

PRAHA - Viaceré české tenisové hviezdy si pauzu spôsobenú pandémiou koronavírusu vyplnia turnajom v Prahe. Na podujatí O pohár prezidenta Českého tenisového zväzu prisľúbili účasť svetová trojka Karolína Plíšková, jej sestra Kristýna, Petra Kvitová i celý český daviscupový tím na čele s Jiřím Veselým.

"Teší ma, že hlad tenistov po ostrých zápasoch je veľký, a tak sa v areáli Sparty Praha predstaví prakticky kompletná daviscupová a fedcupová reprezentácia," citoval portál idnes.cz slová prezidenta tamojšieho tenisového zväzu Iva Kaderku z tlačovej správy. Hrať sa bude pred prázdnymi tribúnami od 25. do 28. mája, chýbať by nemali ani Barbora Strýcová, Karolína Muchová, Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. Medzi mužmi potvrdilo štart kompletné družstvo z úspešnej daviscupovej kvalifikácie na Slovensku - okrem Veselého aj Lukáš Rosol, Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva a Jonáš Forejtek.

Pre tenistov bude turnaj možnosťou rozohrať sa po približne dvojmesačnej hernej pauze. Vedenie ATP a WTA zastavilo všetky podujatie na oboch okruhoch predbežne do 13. júla.


Tagy: Petra Kvitová Česko Karolína Plíšková

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Tertius Pickard

DISKUSIA