Vlhovej veľká súperka s obrovskou výhodou: Brignoneová bude trénovať v luxusných podmienkach

Federica Brignoneová
Federica Brignoneová

RÍM - Taliansky lyžiarsky zväz sa dohodol s prevádzkovateľom strediska v priesmyku Stelvio na exkluzívnom využití, aby tam mohli reprezentanti po uvoľnení opatrení proti šíreniu koronavírusu začať bezpečne trénovať. Zväz si zarezervoval celý hotel od 1. do 30. júna a dohodol si, že lanovky budú prístupné len pre členov národného tímu.

K dispozícii budú mať talianski zjazdári 90 lôžok, čím vyhovejú vládnemu nariadeniu. Pri obsadzovaní miest budú mať prednosť členovia elitnej reprezentácie pre Svetový pohár, ďalšie miesta pripadnú pretekárom z juniorských tímov. 

Najväčšou hviezdou talianskej reprezentácie je aktuálne víťazka veľkého kryštálového glóbusu a veľká súperka Petry Vlhovej v rýchlostných disciplínach Federica Brignoneová, ktorá si tak bude môcť celý mesiac užívať ideálne podmienky, zatiaľ čo jej súperky sa pripravujú v domácich podmienkach bez snehu. 

Priesmyk Stelvio sa nachádza vo výške 2757 metrov nad morom a ponúka možnosť lyžovania aj v lete. Zjazdovka Stelvio patrí k najnáročnejším tratiam v mužskom Svetovom pohári.


Tagy: Stelvio Federica Brignoneová

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Marco Tacca

DISKUSIA