VIDEO Do hlavy schytal brutálne koleno a bol koniec: Po knokaute sa pustil do rozhodcu!

Henry Cejudo a Dominick Cruz
Henry Cejudo a Dominick Cruz

JACKSONVILLE - Absolútne šialený návrat k športu. Fanúšikovia UFC si prišli na svoje, bolo sa skutočne na čo pozerať. Hviezdne dvojice predviedli perfektné výkony a vidieť bolo aj pekné knokauty. Nie každý bol však po skončení UFC 249 spokojný. O diskutovaný a kontroverzný koniec titulového zápasu sa postaral rozhodca. Po súboji ho zasypal kritikou neúspešný Dominick Kruz, ktorý stále cítil šancu na výhru.

O titulový zápas v bantamovej váhovej kategórii sa postarali dvaja Američania Dominick Cruz (22-2) a Henry Cejudo (15-2) . Obaja mali skvelé štatistiky, takže sa očakával perfektný zápas. Ten sa skončil v druhom kole (4:58 min) knokautom Cruza. Podľa jeho vlastných slov to bolo odpískané príliš skoro, nakoľko stále o sebe vedel, hoci bol v zložitej situácii. "Samozrejme nie som rád, že to rozhodca zastavil. Keby som ležal na zemi, chápal by som to. Ale ja som sa staval na nohy. Stále som vedel, čo sa okolo mňa deje. Viem, že ma zasypal údermi, ale to je súčasť zápasu. Ak sa staviam na nohy, som stále v zápase. Ak by som bol len na zemi, chápal by som to," povedal porazený Cruz tesne po zápase.

34-ročný zápasník sa dostal do problémov po excelentne trafenom kolene do hlavy. Nasledovala záplava úderov a rýchly koniec. Cejudo teda svoj opasok obhájil: "Nemal som sa nechať trafiť tým kolenom. To ma dostalo do celej tejto situácie. Jasné, že som nemal dobrý balans, keď som sa dvíhal hore. Zaslúžil som si ale šancu dostať sa z toho. Tu ide o titul, toto nie je nejaká bitka na záhradke za domom."

Cruz nechcel zhodiť výkon súpera, no sám cítil, že v zápase ešte mohol zamiešať kartami. Počas 24 zápasov sa mu totiž ani raz nestalo, že by ho súper knokautoval. Zaznamenal v nich iba dve prehry. Raz na body a raz musel súboj odklepnúť: "Nikdy predtým som nebol knokautovaný a ani teraz si nemyslím, že som bol. Myslím, že som bol stále v zápase. Rozhodca to ale zastavil, tak sa rozhodol. Jasne som mu však povedal, že s tým nesúhlasím. Nemôžete sa zároveň stavať na nohy a byť knokautovaný."

Mal rozhodca ukončiť tento zápas?

Hlasovalo: 243


Tagy: UFC 249 Henry Cejudo Dominick Kruz

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP - John Raoux; Video: Youtube

DISKUSIA