Hviezda Arsenalu chce splniť sľub nebohému dedkovi: Čaká ho megaprestup do Realu?

Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang

LONDÝN - Hviezdny útočník Pierre-Emerick Aubameyang sa s vedením Arsenalu stále nedohodol na novej zmluve, pričom súčasný kontrakt vyprší gabonskému futbalistovi budúce leto.

30-ročný kanonier je spájaný s odchodom z Emirates Stadium a o jeho služby mal prejaviť záujem španielsky gigant Real Madrid. Samotný Aubameyang priznal, že jeho akrobatická oslava gólu je spomienkou na počesť mexickej legendy Huga Sáncheza, ktorý patrí medzi najväčšie legendy madridského celku. Mexičan strelil v 283 zápasoch 208 gólov a s Realom sa v rokoch 1985 až 1992 radoval zo zisku piatich majstrovských tituloch.

Anglické periodikum The Express prinieslo príbeh o tom, ako Aubameyang sľúbil svojmu nebohému starému otcovi, že raz bude obliekať dres bieleho baletu. "Predtým, ako pred dvoma rokmi zomrel, sľúbil som mu, že jedného dňa budem hrať za Real Madrid. Môj dedko bol z Avily, neďaleko Madridu. Viem, že to nie je ľahké, ale je to niečo, na čo nezabudnem. Góly oslavujem na počesť Huga Sáncheza, ktorého som vždy obdivoval. Sledoval som ho už od detstva," uviedol Aubameyang.

Mimo iného útočník Realu Madrid Luka Jovič má definitívne po sezóne, keďže sa zranil počas domáceho tréningu. Aj táto skutočnosť opäť oživila špekulácie o možnom príchode Aubameyanga.


Tagy: Pierre-Emerick Aubameyang Arsenal FC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Matt Dunham

DISKUSIA