Hviezdny obranca Barcelony pochoval finálový turnaj: Hrať sa má až v novembri, ani to nestačí

Gerard PiquéGerard Piqué Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Španielsky futbalista Gerard Pique si nemyslí, že sa tento rok uskutoční finálový turnaj tenisového Davisovho pohára, ktorý financuje jeho spoločnosť. Dôvodom má byť pandémia koronavírusu.

Piqueho investičná firma Kosmos podpísala s Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) 25-ročnú zmluvu vo výške tri miliardy dolárov.

Finálový turnaj sa má uskutočniť od 23. do 29. novembra v Madride. Obranca FC Barcelona je však v tomto ohľade pesimistický. "Momentálne panuje veľká neistota. Snažíme sa sledovať kroky vlády a rozmýšľame, či by sme mohli dostať divákov na tribúny Caja Magica. Povedal by som, že som skôr pesimistický, či sa podujatie bude konať, pretože Davis Cup bez divákov by bol zložitý," uviedol v rozhovore pre televíziu Movistar.

Španielsko odštartovalo minulý týždeň štvorfázový plán na uvoľnenie karanténnych opatrení, ktoré sú v platnosti od polovice marca. Približne v rovnakom čase sa prerušila aj tenisová sezóna na celom svete. Úvodnú edíciu nového formátu Davisovho pohára vyhralo vlani v Madride domáce Španielsko. Informovala agentúra AFP.

V krajine evidovali v pondelok o 13.30 h celkovo vyše 264.000 prípadov ochorenia COVID-19, po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 tam zomrelo viac ako 26.000 ľudí. Celosvetovo je v 212 krajinách/územiach potvrdených vyše 4,2 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom, podľahlo mu vyše 284.000 osôb.

Viac o téme: Gerard Pique
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Joan Monfort
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články