Ikony Realu a Barcelony vyzývajú: Krajina potrebuje futbal ako ekonomický motor!

Sergio Ramos počas tréningu Realu Madrid
Sergio Ramos počas tréningu Realu Madrid

MADRID -Sergio Ramos vyzval španielsku verejnosť, aby podporila návrat futbalových súťaží a ako príklad dal nemeckú bundesligu, ktorá odštartuje už tento týždeň.

"Krajina potrebuje futbal ako ekonomický motor a aj ako rozptýlenie. Nemecko nastaví pravidlá, ktoré by sme mali nasledovať," uviedol hráč Realu Madrid. K výzve sa pridal aj Gerard Piqué z konkurenčnej Barcelony: "Keď budeme všetci plniť pokyny, bude to v poriadku. V hre je veľa a La Liga chce dokončiť sezónu."


Vedenie súťaže chce obnoviť sezónu 12. júna, kedy by sa malo odohrať derby FC Sevilla - Real Betis. Testy tímov z dvoch najvyšších súťaží odhalili päť pozitívnych testov.

V Španielsku evidovali v pondelok o 14.00 SELČ celkovo vyše 268.000 prípadov ochorenia COVID-19, po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 tam zomrelo viac ako 26.000 ľudí. Celosvetovo je v 212 krajinách/územiach potvrdených vyše 4,2 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom, podľahlo mu vyše 284.000 osôb.

Real sa už začal pripravovať na reštart sezóny

Futbalisti Realu Madrid sa v pondelok vrátili do tréningového procesu. Hráči "bieleho baletu" sa po pandémii koronavírusu pripravovali v malých skupinách v tréningovom centre klubu, predtým absolvovali testy na prítomnosť koronavírusu. Informovala agentúra AP.

Real sa na reštart sezóny začal pripravovať ako posledný z účastníkov La Ligy, ostatné kluby vrátane najväčšieho rivala FC Barcelona odštartovali už minulý týždeň. Do konca sezóny najvyššej španielskej súťaže zostáva 11 kôl, na čele tabuľky figuruje FC Barcelona s dvojbodovým náskokom pred Realom Madrid.


Tagy: Real Madrid La Liga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
realmadrid.com

DISKUSIA